smiecenie na drodze

Wykonane przez załogę nieoznakowane radiowóz nagranie nie zawsze musi oznaczać mandat za zbyt szybką jazdę. Kamera wyłapuje także inne wykroczenia.

Przekonał się o tym kierowca podróżujący przez Rybnik samochodem dostawczym. Jadąc przed nieoznakowanym, policyjnym BMW otworzył szybę i wyrzucił śmieci. Stało się to w gęsto zabudowanej części miasta, a wykroczenie zostało świetnie udokumentowane przez wideorejestrator.

23-letni rybniczanin natychmiast został zatrzymany. Mundurowi ukarali go 200-złotowym mandatem, po czym nakazali, by pieszo udało się w miejsce, w którym wyrzucił śmieci, zabrał je i umieścił w przeznaczonym do tego śmietniku, znajdującym się obok miejsca kontroli.

Redakcja poleca: Jak negocjować z policjantem po popełnieniu wykroczenia?

Niestety leżące na poboczach naszych dróg puszki, pudełka po papierosach czy butelki źle świadczą o stanie kultury osobistej części kierowców. Problem zaśmiecania dotyczy także lasów, szlaków turystycznych, np. górskich – tu odwiedzający wnoszą butelki z napojami, ale już ich nie znoszą… Tego typu zachowania powinny być nie tylko karane, ale również piętnowane społecznie – sankcja w postaci krytyki kolegów, znajomych, przechodniów ma często większy walor wychowawczy niż mandat!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj