Genewa 2018 - Mazda

Tegoroczne targi w Genewie zostały odwołane. Kiedy poznamy nowe modele, które miały zadebiutować na tej wystawie?

Jutro przed dziennikarzami motoryzacyjnymi z całego świata miały otworzyć się drzwi do wnętrza hal Palexpo. Niestety w piątek pojawiła się oficjalna wiadomość, że tegoroczny salon samochodowy w Genewie nie odbędzie się z powodu zagrożenia koronawirusem. Co z nowymi modelami, które miały zostać zaprezentowane podczas targów?

Odwołanie wystawy w Genewie może mieć przełomowe znaczenie dla branży motoryzacyjnej. Już od dłuższego czasu mówiło się, że dotychczasowa formuła targów samochodowych się wyczerpała. Najlepszym tego dowodem był ostatni salon we Frankfurcie, na którym nie pojawiło się wielu producentów (m.in. FCA, PSA i General Motors), a samej imprezie towarzyszyły protesty. Genewskie targi miały być „nowym otwarciem” i udowodnić, że tego typu wystawy nadal trzymają się mocno.

Obecnie wiele wskazuje na to, że koronawirus stanie się „gwoździem do trumny” salonów samochodowych. Producenci już zapowiedzieli, że zaplanowane na ten tydzień prezentacje się odbędą – nie w szwajcarskich halach wystawowych, ale w formie relacji na żywo w Internecie.

Dziś o 15:00 w ten sposób poznamy zwycięzcę plebiscytu na europejski Samochód Roku 2020, a o 16:30 zostanie przedstawiona Alfa Romeo Giulia GTA. Jutro o 10:10 zobaczymy nowe Porsche 911 Turbo S. To oczywiście tylko trzy przykłady, ale niewykluczone, że w tym roku znaczna część debiutów będzie miała miejsce w świecie wirtualnym.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie auta miały zadebiutować w Genewie:

Salon samochodowy w Genewie 2020 – lista premier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj