Uszkodzona ciezarowka

Stan techniczny jeżdżących po Polsce aut stale się poprawia. W efekcie drogowy złom coraz bardziej rzuca się w oczy funkcjonariuszy, a interwencje kończą mandatami.

Policjanci oraz inspektorzy ITD są szczególnie wyczuleni na sytuacje, w których zły stan techniczny prowadzi do zanieczyszczania dróg. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku transportu zboża  z Ełku do Olecka. Z powodu niewłaściwego zamknięcia burty, przewożone ziarno wysypało się na drogę. Klapa naczepy była na czas przewozu uszczelniona pianką montażową. Ciężarówkę skontrolowali warmińsko-mazurscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Zepsute auto Z uwagi na niewłaściwe zamknięcie burty naczepy ładunek wysypał się na drogę krajową nr 65 na odcinku 300 m. W trakcie kontroli funkcjonariusze ITD ujawnili także brak ważnych badań technicznych ciągnika i naczepy. Inspekcja zatrzymała dowody rejestracyjne pojazdów. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne zagrożone karą administracyjną 4000 zł. O zdarzeniu powiadomiono także zarządcę drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj