Najlepsze kompakty wg ADAC

Około 10-letni samochód kompaktowy – tak mniej więcej prezentuje się większość używanych aut sprowadzanych do Polski. Oto zestawienie najlepszych kompaktów z rocznika 2008 według raportu niemieckiego ADAC.

W polskich statystykach importu używanych aut królują samochody kompaktowe i klasy średniej – w 2018 r. najczęściej sprowadzanym do Polski samochodem zostało Audi A4 B7. Dwa kolejne miejsca należą do kompaktów: Volkswagena Golfa i Opla Astry. O pierwszą 10. zahaczyły również dwa auta miejskie – Opel Corsa i Volkswagen Polo. Biorąc pod uwagę średni wiek importowanych pojazdów (11 lat i 10 miesięcy), przeważnie pochodzą one z roczników 2006/2007/2008. Na podstawie statystyk przeprowadzanych przez niemiecki automobilklub ADAC przedstawiamy najmniej awaryjne kompakty w wieku około 11 lat, czyli z rocznika 2008.

NASZ SKLEP

Zestawienia ADAC powstają ze sporządzanych na bieżąco raportów z wyjazdów swoich samochodów pomocy drogowej. Ten ranking niezawodności, w odróżnieniu od innych (np. GTU, Dekra, TUV) opiera się zatem na statystykach pochodzących z prawdziwych interwencji. Automobilklub regularnie publikuje ogólnodostępne rankingi najlepszych i najbardziej awaryjnych modeli w poszczególnych klasach. Nie uwzględnia jednak generacji, stąd trzeba ją samemu określić w oparciu o podane lata produkcji. ADAC dla każdego rocznika wylicza osobny współczynnik niezawodności. Jest to stosunek liczby stwierdzonych usterek do 1000 egzemplarzy aut z konkretnego rocznika (im mniejszy, tym samochód bardziej niezawodny). Tutaj odsyłamy do pełnego raportu z podziałem na segmenty.

Najlepsze samochody kompaktowe według ADAC

Sprawdziliśmy, jak prezentują się statystyki kompaktów z rocznika 2008 i wyłoniliśmy 10 najmniej awaryjnych modeli. Znalazły się nim, rzecz jasna, auta marek niemieckich, ale i samochody japońskie, francuskie oraz… Dacia Logan na trzecim miejscu.

Marka/modelWspółczynnik niezawodności
BMW serii 1 E8723,5
Toyota Auris I29,9
Dacia Logan I32,2
Audi A3 II32,8
Volkswagen Golf V34,0
Seat Leon II35,3
Mazda 3 I40,0
Opel Astra H46,9
Honda Civic VIII49,4
Renault Megane II50,1

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj