Wiedeńska politechnika wręczyła nagrodę im. Ferdinanda Porsche. W tym trafiła ona w ręce inżynierów Mercedesa. Sprawdź, za co wyróżniono koncern Daimler AG.

Uniwersytet Techniczny w Wiedniu co dwa lata, nieprzerwanie od 1977 r., przyznaje nagrodę im. profesora Ferdinanda Porsche. Laureatami mogą zostać jedynie wybitni inżynierowie, działający w dziedzinie rozwoju pojazdów mechanicznych. Nagroda im. Porsche to jedno z najważniejszych wyróżnień w przemyśle motoryzacyjnym, a jej zdobywca otrzymuje dodatkowo 50 000 euro.

W tym roku ponownie wyróżniono inżynierów z Daimlera. Nagrodzeni zostali prof. dr Uwe Baake (szef Działu Rozwoju Mercedes-Benz Trucks) oraz dr Werner Lang (dyrektor zarządzającego firmy MEKRA Lang GmbH & Co. KG) za stworzenie systemu MirrorCam. W najnowszym modelu Mercedes Actros układ kamer zastępuje całkowicie lusterka boczne pojazdu, co ma sprzyjać zwiększeniu bezpieczeństwa i obniżeniu zużycia paliwa.

1 KOMENTARZ

  1. Zasłużone, chociażby za samą logistykę w serwisie. Za to że mogą sprowadzić w kilka dni drogą lotniczą części zamienne z Niemiec. Mój kumpel po fachu tak załatwił, nowe hamulce w Będzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj