BMW M3 na autostradzie

Możliwości BMW M3 E46 nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z właścicieli tego legendarnego auta na niemieckiej autostradzie został zaskoczony przez kierowcę Volkswagena Transportera.

343-konne BMW M3 w wersji Cabrio jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Prędkość maksymalna to elektronicznie ograniczone 250 km/h. Czy właściciel tak szybkiego auta musi obawiać się konfrontacji z Volkswagenem Transporterem. Okazuje się, że tak. I to na niemieckiej autostradzie!

Swoich sił z BMW M3 E46 spróbował kierowca Transportera T3 w osobowo-towarowej wersji Doka. Na odcinku pozbawionym ograniczenia prędkości M3 nie było w stanie dogonić użytkowego Volkswagena nawet gdy prędkość przekraczała 220 km/h. Wtem na zderzaku sportowego BMW pojawił się… drugi Transporter, który kierunkowskazem sygnalizował zamiar wyprzedzania.

Redakcja poleca: Ile wyciągnie Trabant 601? Czy prędkości wystarczy na mandat?

Po wjechaniu do miasta właściciel BMW postanowił ustalić co napędza superszybkiego Transportera. Jego kierowca zażartował tylko, że to wolnossący diesel 1.6. Sądząc po dźwięku oraz trendach w modyfikacji Transporterów można założyć, że mógł to być silnik 4.2 V8 z Audi lub sześciocylindrowy bokser Porsche.

Źródło: Youtube/Momentum

3 KOMENTARZE

  1. 343-konne BMW M3 w wersji Cabrio jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy.
    343 konie i 5,5 sekundy i nic wiecej???
    Przeciez nowy Golf ma mniejsza moc a schodzi ponizej 5 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here