Policja - nagranie motocyklisty

Skutery przez wielu są traktowane jak jednoślady drugiej kategorii. Maszyny z silnikami o dużych pojemnościach potrafią być jednak zaskakująco szybkie…

Coraz lepsza pogoda sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Nie wszyscy przestrzegają prawa, co czasem kończy się nieprzyjemnymi spotkaniami z policją. W oczy funkcjonariuszy z łódzkiej grupy Speed wpadł kierowca, który pędził z prędkością 150 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 45-letniego kierującego mandat karny. Amator szybkiej jazdy stracił również „prawko” na najbliższe trzy miesiące.

Skuter zatrzymany przez policję
Maksiskutery z silnikami o dużych pojemnościach bez trudu uzyskują wysokie prędkości. Na rynku nie brakuje maszyn, które osiągają 150 km/h, a flagowe modele są w stanie jechać nawet 180 km/h.

Zaledwie trzy godziny później na ul. Brzezińskiej funkcjonariusze ze Speedu zatrzymali kolejnego motocyklistę, który pędził 93 km/h na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. W trakcie prowadzonej kontroli i sprawdzeniu stanu trzeźwości 34-latka okazało się, że ma w organizmie 0,8 promila alkoholu.  W miejscu gdzie powinna być widoczna oryginalna tablica rejestracyjna, jednoślad miał przypiętą spinaczami nakładkę z innymi numerami.

Redakcja poleca: Uwaga kierowcy! Przez koronawirusa łatwiej o utratę prawa jazdy!

To jednak nie był koniec kłopotów 34-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdem. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na mężczyznę cztery mandaty karne, a także zatrzymali dowód rejestracyjny za brak tablicy rejestracyjnej. 34-latek usłyszy zarzuty związane z kierowaniem motocyklem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Okazało się też, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo.

1 KOMENTARZ

  1. kiedy policja solidnie się zajmie kierowcami motocykli ,którzy za nic mają hałas jaki wydają ich maszyny ? czas pozabierać dowody rejestracyjne za przeróbki wydechów !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here