NowościAktualnościDebiutuje nowe MG HS. Wygląd to dopiero początek zmian

Debiutuje nowe MG HS. Wygląd to dopiero początek zmian

Ledwo MG HS „rozgościł się” na polskim rynku, a już pojawiło się jego drugie wcielenie. Co wiadomo o tym brytyjsko-chińskim SUV-ie?

Brytyjska marka MG, znajdująca się obecnie „pod skrzydłami” chińskiego producenta SAIC Motor, pod koniec 2023 roku z przytupem zadebiutowała w Polsce. Od razu przedstawiła trzy modele, które przykuwały uwagę rozsądnie skalkulowanymi cenami. Poza elektrycznym hatchbackiem – MG4 – były to dwa różnej wielkości SUV-y: MG ZS i MG HS. Już wiadomo, że ten drugi w pierwotnej formie będzie sprzedawany bardzo krótko, gdyż MG oficjalnie zaprezentowało drugą generację HS-a. Dlaczego tak szybko? Ten samochód trafił do pierwszych klientów na świecie w 2018 roku i dopiero w kolejnych latach pojawiał się na nowych rynkach, w tym w Polsce. Wprowadzenie nowego wcielenia jest zatem jak najbardziej na miejscu.

MG HS MG HS

MG HS (2025). Co wiadomo o drugiej generacji?

MG na razie nie podało wielu szczegółów na temat MG HS II. Ten model właśnie zadebiutował na Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii, a do sieci trafiły pierwsze oficjalne zdjęcia. Auto bez wątpienia zyskało śmielsze i bardziej wyrafinowane linie nadwozia i tym samym wnosi sporo świeżości do gamy uterenowionych MG, które – krótko mówiąc – do tej pory nie zachwycały pod kątem estetyki. Auto wreszcie nie wygląda jak stylistyczny „mix” kilku europejskich i dalekowschodnich rywali, a lekko przypomina modele konkurencyjne z Chin, np. BAIC-a Beijing 5. Na razie nie wiadomo, jak będzie prezentować się wnętrze nowego MG. Producent zapewnia, że zwiększy się jego przestronność, a kierowca otrzyma dostęp do szeregu technologii wspomagających jazdę.

MG HS
MG HS II
MG HS
MG HS I
MG HS II
MG HS II
MG HS I
MG HS I

MG HS II (2025). Jakie będzie miał silniki?

Nowość względem poprzednika pojawi się w gamie silnikowej MG HS II. Poza wariantem benzynowym, samochód dostępny będzie z układem hybrydowym typu plug-in (PHEV), który ma zapewniać bezkonkurencyjny zasięg w trybie elektrycznym. Szczegółowe dane techniczne zapewne poznamy niebawem, podobnie jak ceny nowego MG HS. Producent zapewnia, że oba warianty silnikowe będą dostępne w Polsce na zamówienie od momentu premiery.

Redakcja poleca:

MG HS – opis wersji i polski cennik

Nasz test mniejszego SUV-a MG – ZS

MG HS II

MG HS II

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji