Mercedes CLS (2021)

Mercedes CLS został niedawno subtelnie odświeżony. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono przy okazji liftingu.

Mercedes CLS w najnowszej, trzeciej odsłonie (oznaczenie producenta: C257) pojawił się w salonach sprzedaży w 2018 roku. Na rok modelowy 2021 niemiecki producent przygotował kilka zmian – na wyposażeniu tego czterodrzwiowego coupe znalazły się najnowsze multimedia oraz zaktualizowany pakiet systemów bezpieczeństwa, a pod maską zagościły nowe jednostki napędowe.

NASZ SKLEP

Mercedes CLS (2021) – nadwozie

To jednak nie kończy jeszcze tematu modernizacji, ponieważ teraz stylowe coupe Mercedesa otrzymało odświeżone wygląd i wnętrze. Samochód w podstawowej linii wyposażenia Avantgarde wyróżnia się nowym pasem przednim z przeprojektowanymi wlotami powietrza, dwiema listwami po bokach i przednim spojlerem ze srebrnym wykończeniem. Z kolei z tyłu znajdziemy inny zderzak z czarną wstawkę przypominającą dyfuzor oraz chromowaną listwę ozdobną.

Mercedes CLS (2021)

Mercedesa CLS z linii AMG bez trudu rozpoznamy po charakterystyczny przednim zderzaku z wyprofilowaniem w kształcie litery A w kolorze czarnym, przednim spojlerze ze srebrnym wykończeniem, sportowych wlotach powietrza z pionowymi poprzeczkami i aerodynamicznie ukształtowanych prowadnicach powietrza w czarnym, błyszczącym wykończeniu. W tej konfiguracji standardem są także osłony progów AMG oraz spojler AMG na pokrywie bagażnika.

Mercedes CLS (2021)

Mercedes CLS (2021)

W przypadku odmiany Avantgarde klienci mają do wyboru dwa nowe wzory 19-calowych obręczy kół z lekkich stopów, natomiast na liście opcji modelu AMG pojawiły się dwie nowe wersje kolorystyczne 20-calowych, wieloramiennych felg AMG z lekkich stopów (szarość tremolitu lub błyszcząca czerń). Paleta dostępnych kolorów nadwozia wzbogaciła się o nowy lakier – spektralny niebieski (w tym kolorze jest egzemplarz widoczny na zdjęciach).

Mercedes CLS (2021)

Wspólną dla obu linii wyposażenia nowością jest zmieniona osłona chłodnicy z wyjątkowym wzorem, który tworzą miniaturowe gwiazdy z logo Mercedesa (trójwymiarowy wzór gwiazdy z chromowanymi, błyszczącymi powierzchniami). Centralne miejsce na grillu zajmuje oczywiście większa gwiazda Mercedesa wraz z czarną, lśniącą listwą z chromowaną wstawką.

Mercedes CLS (2021) – wnętrze

Lifting Mercedesa CLS objął także zmiany w kabinie, a spośród nich na pierwszym miejscu należy wskazać nową, wielofunkcyjną kierownicę (taką samą jak m.in. w nowych Mercedesach klasy C oraz E) z wieńcem obszytym skórą nappa i czarnymi, błyszczącymi ramionami. W autach wyposażonych w Aktywnego asystenta kierowania oraz Aktywnego asystenta odległości Distronic kierownica korzysta z funkcji wykrywania dotyku. Czujniki pojemnościowe umieszczone z przodu i z tyłu na jej obwodzie rejestrują, czy dłonie na niej spoczywają. Dzięki temu nie jest wymagany jakikolwiek ruch kierownicą, aby systemy wspomagające „wiedziały”, że kierujący ma kontrolę nad samochodem.

Mercedes CLS (2021)

Oprócz tego można wymienić jeszcze pomniejsze nowości, takie jak dwie dodatkowe wersje wykończenia konsoli środkowej: brązowe drewno orzechowe o otwartych porach oraz szare drewno o wysokim połysku. Z kolei oferta skórzanych tapicerek została uzupełniona o nowe kombinacje kolorystyczne (szary neva/szary magma i brąz sienna/czarny).

Mercedes CLS (2021) – silniki

Gama silnikowa odświeżonego CLS-a obejmuje 3 jednostki benzynowe i 3 wysokoprężne.

Silniki benzynowe:

  • CLS 350 (2.0/299 KM) z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i tylnym napędem
  • CLS 450 4Matic (3.0/367 KM) z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i napędem na wszystkie koła
  • CLS 53 4Matic+ (3.0/435 KM) z 9-biegową przekładnią automatyczną AMG SPEEDSHIFT TCT 9G i napędem na wszystkie koła

Mercedes CLS (2021)

Silniki wysokoprężne:

  • CLS 220 d 4Matic (2.0/194 KM) z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i tylnym napędem
  • CLS 300 d 4Matic (2.0/265 KM) z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i napędem na wszystkie koła
  • CLS 400 d 4Matic (3.0/330 KM) z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i napędem na wszystkie koła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj