Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG ma na swoim koncie kolejny sukces. Najnowszy GT Black Series ustanowił rekord okrążenia na torze Nurburgring.

Zaledwie w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że 4-drzwiowy Mercedes-AMG GT 63 S został najszybszym samochodem luksusowym na torze Nurburgring, wyprzedzając Porsche Panamera Turbo S o 2 sekundy. Dziś niemiecki producent pochwalił się kolejnym osiągnięciem.

Mercedes-AMG GT Black Series to najmocniejsze seryjnie produkowane auto z silnikiem V8, jakie kiedykolwiek powstało w Affalterbach. Do napędu tego supersamochodu służy 4-litrowa, podwójnie doładowana „V-ósemka”, która rozwija 730 KM i 800 Nm. Taka moc pozwala osiągnąć 100 km/h w 3,2 s od startu, a maksymalnie AMG GT Black może rozpędzić się do 325 km/h.

Od teraz do listy jego zalet można dopisać jeszcze jedną – tytuł najszybszego auta seryjnego na Nurburgringu. Kierowca wyścigowy Maro Engel za sterami Mercedesa-AMG GT Black Series przejechał Zielone Piekło w 6 min 48,047 s. Dotychczasowy rekord okrążenia od ponad 2 lat należał do Lamborghini Aventador SVJ, które pokonało tor w 6 min 44,97 s. Musimy jednak pamiętać, że wówczas pomiarów dokonywano na odcinku o długości 20,6 km, a obecnie to 20,832 km. Na krótszym dystansie Mercedes-AMG GT Black uzyskał czas 6 min 43,616 s, czyli o ponad sekundę lepszy.

Zobacz również:

Najszybsze z najszybszych – wszystkie modele AMG Black Series

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj