Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+

Porsche Panamera Turbo S nie jest już najszybszym autem luksusowym na Nurburgringu. Teraz ten tytuł należy do nowego Mercedesa-AMG GT 63 S. Poznaj szczegóły.

Producenci samochodów od lat prowadzą zaciętą rywalizację na niemieckim torze Nurburgring. Ustanowienie nowego rekordu okrążenia w klasie jest zawsze dużym osiągnięciem dla koncernu i oczywiście pozytywnie wpływa na jego wizerunek, a to zazwyczaj nie pozostaje bez wpływu na wyniki sprzedażowe.

Do Renault Megane R.S. Trophy-R należy tytuł najszybszego hatchbacka, do Audi RSQ8 – najszybszego SUV-a, a w kategorii samochodów luksusowych przez ostatnie 3 miesiące królowało nowe Porsche Panamera Turbo S. Jednak właśnie się to zmieniło – teraz korona należy do odświeżonego Mercedesa-AMG GT 63 S 4Matic+, który pokonał Zielone Piekło w 7 min 27,8 s. To niemal dokładnie 2 sekundy szybciej od rywala z Zuffenhausen. Podczas rekordowego przejazdu za kierownicą auta z gwiazdą na masce siedział Demian Schaffert, inżynier ds. rozwoju AMG Demian Schaffert.

„Mimo że od kilku lat biorę czynny udział w rozwoju naszego GT 63, niezmiennie imponuje mi szeroka rozpiętość (komfortu i sportowego charakteru), jaką udało nam się osiągnąć w tym ekskluzywnym wozie. Potwierdziła to zwłaszcza ostatnia, niewielka korekta. Z jednej strony czterodrzwiowe coupé jest wygodne na co dzień i wyposażono je w wiele inteligentnych funkcji bezpieczeństwa, z drugiej zaś oferuje ekstremalnie wysoki poziom dynamiki jazdy i precyzji – co mogliśmy po raz kolejny zademonstrować na wymagającej północnej pętli” – powiedział Demian Schaffert.

Zanim przejdziemy do nagrania z rekordowego okrążenia, przypomnijmy jeszcze, o jakim konkretnie samochodzie tu piszemy. Mercedesa-AMG GT 4-door Coupe w najmocniejszej wersji 63 S napędza 4-litrowe V8 biturbo, generujące 639 KM i 900 Nm, a 9-biegowa przekładnia automatyczna AMG SPEEDSHIFT MCT 9G odpowiada za przekazywanie mocy na wszystkie koła. To przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,2 s oraz prędkość maksymalną wynoszącą 315 km/h.

Więcej na temat Mercedesa-AMG GT 4-door Coupe:

Odświeżony Mercedes-AMG 4-door Coupe – cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj