Mazda MX5 (2022)

Mazda MX-5 została właśnie subtelnie odświeżona. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono na rok modelowy 2022.

Mazda MX-5 w obecnym, czwartym wydaniu zadebiutowała na rynku w 2015 roku, a trzy lata później doczekała się liftingu, w ramach którego otrzymała m.in. mocniejszy silnik i nowsze multimedia. Na rok modelowy 2022 japoński producent postanowił wprowadzić kolejne drobne poprawki w swoim kultowym modelu.

Mazda MX5 (2022)

Według zapowiedzi Mazda MX-5 2022 ma się jeszcze lepiej prowadzić w zakrętach za sprawą nowej, unikatowej technologii o nazwie Kinematic Posture Control (KPC). System ten zwiększa pewność i komfort jazdy w każdej sytuacji – zarówno na krętych bocznych drogach, jak i na torze wyścigowym. Dzięki chwilowym ingerencjom układu hamulcowego układ KPC zwiększa stabilność tylnego zawieszenia oraz ogranicza przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów, poprawiając charakterystyczne „przyklejenie” MX-5 do nawierzchni, szczególnie przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału samochodu.

Mazda MX5 (2022)

W ramach zmian na rok modelowy 2022 do oferty dodano także kilka nowych opcji kolorystycznych. Na liście nowości znajdziemy m.in. lakier Platinum Quartz Metallic, wnętrze w kolorze Terracotta z gładką skórą Nappa oraz miękki dach typu soft top w wyrafinowanym, granatowym odcieniu.

Dowiedz się więcej o Maździe MX-5:

Mazda MX-5 – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj