Mazda CX-30

CX-30 to najnowszy SUV w gamie japońskiej marki. Ostatnio ten model został rozbity przez Euro NCAP. Przeczytaj więcej o rezultatach.

W ostatniej turze crash testów Euro NCAP, oprócz nowości od Mazdy sprawdzono także Mercedesa GLB, Forda Explorera i Opla Corsę. Tylko ten ostatni uzyskał 4 gwiazdki, pozostałe auta zdobyły maksymalną notę – 5 gwiazdek.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Mazda CX-30. W kategorii ochrony dorosłych otrzymała najwyższą ocenę w historii – 99%. Drugie miejsce w tej dziedzinie zajmuje inne auto tego japońskiego producenta – Mazda 3 z wynikiem 98%. Pozostałe rezultaty były już na niższym poziomie, zbliżonym do rywali. Ochronę dzieci oceniono na 86%, ochronę pieszych – 80%, a wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa na 77%.

Jeden z ekspertów Euro NCAP powiedział nawet, że jeśli dojdzie do wypadku, to jest „niewiele miejsc bezpieczniejszych niż przednie fotele Mazdy CX-30”. Dodał również, że wynik japońskiego SUV-a jest „naprawdę imponujący”.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na wynik Mercedesa GLB. Nowy SUV podtrzymuje wysoki standard bezpieczeństwa samochodów tej niemieckiej marki. Od 2014 roku każdy model Mercedesa testowany przez Euro NCAP uzyskuje 5 gwiazdek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj