Mazda 6 - Mazda CX-5

Wiele wskazuje na to, że Mazda nie pokaże ani jednego nowego modelu przed 2023 r. Na co czeka japoński producent?

Jak podaje Carscoops za Nikkei Asian Review, inżynierowie Mazdy pracują obecnie nad nową platformą, która ma zadebiutować dopiero w marcu 2023 r. Do tego czasu japoński koncern nie zamierza wprowadzać na rynek nowych modeli, nie licząc zapowiedzianego już elektrycznego crossovera MX-30.

Jednak brak nowości w ofercie Mazdy przez najbliższe 3 lata nie powinien martwić fanów marki. Dziś japoński producent ma stosunkowo młodą gamę modelową, dlatego może pozwolić sobie na taką przerwę. W ubiegłym roku do sprzedaży trafiła kolejna generacja Mazdy 3 i zupełnie nowy crossover CX-30 oraz swoją premierę miał innowacyjny silnik Skyactiv-X. O tym ostatnim szerzej pisaliśmy w artykule: Mazda 3 Skyactiv-X kontra Skyactiv-G – ile naprawdę mają KM?

Oprócz tego japoński koncern dba także o to zwiększanie atrakcyjności starszych modeli, przygotowując kolejne modernizacje. Dla przykładu, Mazda CX-5 na rok 2020 otrzymała jednostkę 2.0 Skyactiv-G z funkcją dezaktywacji cylindrów przy niskim obciążeniu silnika.

Zobacz również:

100-lecie Mazdy – wspominamy najciekawsze modele

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj