Nowa Mazda 3 Turbo rzuca wyzwanie mocniejszym rywalom. Czy ten 250-konny hot hatch pokona Subaru WRX i Volkswagena Golfa R?

Na kanale Throttle House pojawiło się ostatnio interesujące porównanie. Najnowsza Mazda 3 Turbo została zestawiona z Subaru WRX i poprzednią odsłoną Golfa R. Amerykańscy Youtuberzy sprawdzili te trzy modele na torze i porównali ich osiągi w wyścigu na prostej. Które auto okazało się najszybsze? Zanim poznamy odpowiedź na to pytanie, przypomnijmy parametry tej trójki.

Mazda 3 Turbo ma pod maską turbodoładowany silnik o pojemności 2,5 litra, który rozwija 250 KM i 434 Nm. Siła napędowa jest przekazywana na wszystkie koła, w czym pośredniczy 6-biegowy automat. Dzięki takiej konfiguracji japoński hatchback przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund.

„Sercem” Subaru WRX jest 2-litrowy bokser z turbodoładowaniem, który dostarcza 268 KM i 350 Nm. Moc trafia oczywiście na obie osie, jednak w testowanym egzemplarzu zamiast ręcznej skrzyni zainstalowano przekładnię CVT, która wydłuża sprint 0-100 km/h o 0,3 sekundy (do 6,3 s).

Natomiast Volkswagen Golf VII R korzysta z dobrze znanej jednostki 2.0 TSI, generującej 300 KM i 400 Nm. W połączeniu z 6-biegowym DSG i napędem 4Motion pozwala to na osiągniecie „setki” w niecałe 5 sekund.

Gdy poznaliśmy już wszystkich zawodników, możemy przejść do nagrania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj