Wczoraj ruszyła kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Do 15 grudnia podczas kontroli drogowej funkcjonariusze będą sprawdzać ustawienie świateł. Dowiedz się więcej o tej akcji.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Drogowego rozpoczęli akcję „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Partnerami tej kampanii są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, operator aplikacji Yanosik – firma Neptis S.A. oraz Screen Network S.A., zarządzający ekranami LED na terenie całego kraju.

Opisywana kampania ma trwać od 21 października do 15 grudnia i ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej robi się ciemno i częściej dochodzi do opadów deszczu lub śniegu, szczególnie ważne jest prawidłowe ustawienie świateł w samochodzie. W ramach projektu „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” partnerzy akcji podejmą szereg działań związanych z tą problematyką.

Podczas rutynowych kontroli drogowych policjanci będą sprawdzać oświetlenie pojazdu. Funkcjonariusze na celownik wezmą nie tylko prawidłową regulację świateł. Skontrolują także, czy zamontowane w aucie żarówki posiadają odpowiednią homologację, to samo dotyczy świateł do jazdy dziennej czy nieoryginalnych, tuningowych lamp. Dlatego jeśli używasz w swoim aucie LED-ów z marketu albo chińskich „ksenonów”, lepiej od razu je zdemontuj i przywróć fabryczne oświetlenie.

Redakcja poleca: Jak prawidłowo używać świateł w samochodzie?

Ponadto, w dniach 26 października oraz 16 i 23 listopada na wybranych stacjach diagnostycznych będzie można bezpłatnie ustawić światła w aucie. Do punktów zaangażowanych w akcję poprowadzi nas mobilna aplikacja Yanosik. Dzięki współpracy z firmą Screen Network na ekranach w całym kraju zostanie wyświetlony spot promujący tę kampanię.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj