NowościAktualnościLogo tej marki to nie tylko ozdoba. Posiada ukrytą funkcję

Logo tej marki to nie tylko ozdoba. Posiada ukrytą funkcję

Jednym ze znaków rozpoznawczych szwedzkiej marki jest charakterystyczne logo. Mało kto jednak wie, że ma ono ukrytą funkcję. Sprawdź, o co chodzi.

Wraz z rozwojem nowych technologii samochodowe emblematy zyskały dodatkowe zadanie. Dawniej ich jedyną funkcją było informowanie o tym, z autem jakiego producenta mamy do czynienia, natomiast obecnie są one wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa. W jaki sposób? Otóż w wielu modelach za przednim znaczkiem znajduje się radar odpowiedzialny za działanie systemów wsparcia kierowcy.

Tak jest chociażby w przypadku Volvo. Co ciekawe, w samochodach tego producenta logo umieszczone na osłonie chłodnicy ma jeszcze jedno, niezbyt oczywiste zastosowanie, które doceniają zarówno użytkownicy, jak i mechanicy.

Logo Volvo - ukryta funkcja

W niemal każdym Volvo wyprodukowanym na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat emblemat na grillu wskazuje bowiem, gdzie jest uchwyt do otwarcia pokrywy silnika. Wystarczy jedynie skierować dłoń w kierunku wskazanym przez strzałkę w logo i gotowe. To duże ułatwienie, ponieważ jak wiadomo producenci montują ten uchwyt w różnych miejscach i czasami można zdążyć mocno się pobrudzić zanim trafi się ręką na dźwigienkę do otwierania maski.

Logo Volvo - ukryta funkcja

Na koniec warto wspomnieć, że Volvo korzysta z obecnego logo od blisko 100 lat. W tym czasie znak graficzny szwedzkiej marki ewoluował i dziś różni się od pierwowzoru z 1930 roku, ale ogólny zamysł pozostaje ten sam. Głównym elementem logo Volvo jest symbol planety Mars i płci męskiej, a także żelaza, czyli okrąg ze strzałą skierowaną w prawą stronę ku górze, wychodząca z niewidocznego promienia pod kątem 45 stopni.

Dowiedz się więcej na ten temat:

Logo Volvo – historia i znaczenie

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji