Tesla to stosunkowo młoda marka, która nie ma zbyt bogatej historii, również tej związanej ze swoim logo, jego ewolucją i rozwojem. Co oznacza logo Tesla i jak wygląda?

Znaczenie i wygląd logo Tesla

Loga samochodów zmieniają się na przestrzeni lat. Tyczy się to głównie marek, które swoje początki miały kilkadziesiąt lat temu. Zmieniała się moda, potrzeby, symbolika itp. W przypadku marki Tesla, która powstała w 2003 roku, jej logo od samego początku jest niezmienne i wygląda praktycznie tak samo. Warto wspomnieć, że marka samochodowa Tesla została nazwana na cześć słynnego fizyka – Nikoli Tesli, który odkrył prąd przemienny i przewidział jego szerokie zastosowanie w inżynierii i technologii. To również dzięki swojej chwytliwej nazwie marka szybko zyskała popularność.

Logo Tesli zostało zaprojektowane tak, aby od razu kojarzyło się z tą marką, jak również z elektrycznością na jak najszerszym polu. W 1882 roku Nikola Tesla zaprezentował swój unikalny projekt – silnik prądu przemiennego. Dziś silnik ten, choć diametralnie zmodernizowany, jest stosowany w samochodach Tesla. Dlatego też głównym zadaniem logo Tesli jest jednoznaczne wskazanie jego elektrycznego pochodzenia. Formalnie logo jest wielką literą nazwy marki, ale jest również elementem symbolizującym część silnika elektrycznego.

Jeśli chodzi o samą budowę logo, głównym elementem jest wspomniana litera „T” – klasyczny znak heraldyczny w formie trójkątnego emblematu. Logo jest mocno stylizowane, posiada górną część głowicy, która jest jakby oddzielona od głównego elementu. Czcionka logotypu również jest ciekawa i od razu kojarzy się z marką Tesla. Litery mają techniczny krój – zostały pozbawione zaokrąglonych elementów. W literach „E” i „A” brakuje natomiast pionowych linii. Pusta przestrzeń symbolizuje pola magnetyczne w silniku elektrycznym – oddziałujące w celu wytworzenia momentu obrotowego. Niektórym zwłaszcza specyficznie stylizowana litera „E” może kojarzyć się też z ceramicznymi izolatorami na słupach wysokiego napięcia.

Logo Tesla pojawia się zarówno w formie samego logotypu, ikony z literą „T”, jak również połączenia obu elementów, czasami także umieszczonych w trójkątnym godle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj