LogotypyLogo Pontiac – jak zmieniało się logo nieistniejącej amerykańskiej marki?

Logo Pontiac – jak zmieniało się logo nieistniejącej amerykańskiej marki?

Pontiac to jedna z amerykańskich marek samochodów GMC, która istniała do 2010 roku. Jak zmieniało się logo tej marki?

Krótka historia marki Pontiac

Pontiac to marka samochodów sprzedawanych głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku przez General Motors.  W hierarchii GM była pozycjonowana wyżej od Chevroleta, ale niżej marek Oldsmobile, Buick i Cadillac. W obliczu problemów finansowych i działań restrukturyzacyjnych w 2008 roku GM ogłosiło, dla Pontiaca napisze taki sam scenariusz, jak dla Oldsmobile’a w 2004 roku. Niestety było to zawieszenie produkcji. Taśmy montażowe praktycznie stanęły w grudniu 2009 r. Ostatnie auto zmontowano w styczniu 2010 roku. Umowy z dealerami Pontiaca wygasły 31 października 2010 r.

Jak zmieniało się logo marki Pontiac?

Logo Pontiac (1926 – 1930)

Po tym, jak marka otrzymała nazwę, zaprojektowano pierwsze logo Pontiac. Przez kilka lat firma używała czerwono-niebieskiej tarczy w złotej ramce ze znakiem słownym „Oakland”, przypominającym o lokalizacji firmy. Było bardzo kolorowe i jasne, ale w żadnym stopniu nie odzwierciedlało charakteru marki. Kolejne logo Pontiaca z 1926 roku przedstawiało szczegółowy profil rdzennego Amerykanina, wykonany w kolorze białym ze złotym konturem, umieszczony na jaskrawoczerwonej tarczy. Tabliczka z logotypem znajdowała się nad obrazem i została zapisana tradycyjnym krojem pisma przy użyciu białych wielkich liter.

Logo Pontiac (1930 – 1959)

W 1930 roku marka zmodyfikowała swoją identyfikację wizualną i wizerunek rdzennego Amerykanina. Również napis stał się bardziej stylizowany i nowoczesny, z odważniejszymi i szerszymi liniami. Istniały dwie palety kolorów – szkarłatna czerwień i srebro. Srebro było używane do emblematu samochodu, podczas gdy czerwona wersja była głównym kolorem firmy i stanowiła identyfikację wizualną m.in. w drukowanych reklamach, ulotkach itp.

Logo Pontiac (1956 – 2002)

Zupełnie inne geometryczne logo zostało zaprojektowane w 1959 roku. Emblemat, znany jako Dart (lotka do rzucania), zawierał strzałę skierowaną w dół. Grot strzały był czerwony z cienką czarną ramą i elegancką białą gwiazdą na górze.

Logo Pontiac (2002 – 2004)

W 2002 roku logo Pontiac staje się trójwymiarowe. Rama stała się grubsza, a jej kolor zmieniono na srebrny.

Logo Pontiac (2004 – 2010)

Ostatnie logo Pontiaca zawierało udoskonalenie emblematu i nowy znak słowny. Emblemat stał się bardziej zrównoważony i błyszczący. Znak słowny napisany wielkimi literami został wykonany nowoczesną czcionką bezszeryfową z otwartymi literami „P” i „A”.

Logo Pontiac (2004 – 2010) + logotyp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji