PoradyPoradyLepiej tego nie rób. Dostaniesz 8000 zł mandatu! I to w Polsce!

Lepiej tego nie rób. Dostaniesz 8000 zł mandatu! I to w Polsce!

Maksymalne kwoty mandatów w Polsce zostały znacznie podniesione. Wykroczenia, za które jeszcze do niedawna można było zapłacić najwyżej 500 zł, teraz mogą być „wycenione” na 8000 zł!

W Pszczynie kierujący Porsche popełnił szereg wykroczeń. Najpierw ze znaczną prędkością przejechał na czerwonym świetle przez ruchliwe skrzyżowanie z ulicą Hallera, zignorował też poziome i pionowe znaki drogowe ustalające kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.

Chwilę później, po raz kolejny lekceważąc sygnalizację, prawie nie doprowadził do zderzenia z inną osobówką. Piracką szarżę zarejestrował wideorejestrator w pojeździe innego kierowcy, który w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie złożył zawiadomienie o wykroczeniu. Stróże prawa ustalili tożsamość właściciela Porsche, mieszkańca powiatu bielskiego i zwrócili się do mundurowych z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, żeby wykonali z nim czynności procesowe.

Redakcja poleca: Taryfikator mandatów na 2022 r. Kompleksowy i aktualny. Ile zapłacisz za przekroczenie prędkości?

W trakcie przesłuchania 28-letni właściciel Porsche nie wskazał, kto prowadził samochód. Policjanci zdecydowali się na nałożenie na niego mandatu karnego w wysokości 8000 złotych. To najwyższa grzywna przewidziana przez kodeks za niewywiązanie się przez właściciela z obowiązku wskazania komu powierzył swój pojazd w takiej sytuacji.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji