Poślizg kontrolowany na śniegu

Po pierwszych opadach śniegu część kierowców próbuje sobie przypomnieć, jak ich samochód zachowuje się w poślizgu. Tylko w nielicznych miejscach w Polsce jest to w pełni legalne.

Jeszcze kilkanaście lat temu policja przymykała oko na próby jazdy poślizgami po pustych placach. Teraz sytuacja uległa zmianie, więc nie warto tego próbować w nielegalny sposób – chyba, że nie obawiamy się 500-złotowego mandatu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym czy skierowania sprawy do sądu.

Ośnieżona nawierzchnia prowokuje jednak zmotoryzowanych do wprowadzania swoich aut w poślizgi. Mniej odpowiedzialni decydują się na to nawet w centrach miast. Takie zachowania dla burmistrza Szczuczyna była inspiracją do stworzenia miejsca, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli do woli jeździć kontrolowanymi poślizgami.

Pomysł wziął się z ryzykownej i niedobrej sytuacji. Teraz próbujemy tę sytuację zmienić i zrobić coś korzystnego. Nie tak dawno grupa młodzieży szalała samochodami na placu przy przystanku komunikacji miejskiej. Zostało to zarejestrowane na monitoringu i zgłoszone. Ale żeby nie było tak, że chodzi tylko o karanie, to pomyśleliśmy, że zorganizujemy miejsce, w którym będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności. Zamiast bezproduktywnie szaleć na przystanku, mogą jeździć tak, żeby było bezpiecznie i była z tego frajda. Znaleźliśmy takie bezpieczne miejsce na parkingu targowiska miejskiego. Jest ogrodzone, wyznaczone są pola do jazdy i tutaj spokojnie młodzi ludzie mogą dać upust swojej fantazji i bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności – wyjaśniał w rozmowie z Polskim Radio Białystok burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Jak podaje Polskie Radio Białystok, w pierwszych jazdach po terenie targowiska w Szczuczynie wzięło udział kilkunastu kierowców.

Redakcja poleca: Czy są sytuacje, w których można złamać zakaz zatrzymywania się?

Pozostaje trzymać kciuki, by podobne inicjatywy podjęli włodarze innych miejscowości. Zainteresowanych jazdą po zamkniętych terenach – nawet za drobną opłatą – na pewno by nie brakowało.

Źródło: radio.bialystok.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj