NowościAktualnościLeaf z napędem na cztery koła. Ma ponad 300 koni!

Leaf z napędem na cztery koła. Ma ponad 300 koni!

Prototypowy Nissan Leaf imponuje osiągami. Testowany układ napędu na cztery koła ma trafić do nowych elektrycznych modeli marki. Prezentujemy zdjęcia i dane techniczne.

Japoński producent sprawdza nowe rozwiązania, które mają zadebiutować w kolejnej generacji elektrycznych modeli marki. Do testów służy zmodyfikowany Nissan Leaf. Prototyp został wyposażony w dwa silniki elektryczne, po jednym przy każdej osi. Taki układ gwarantuje świetne osiągi oraz sprawny napęd 4×4.

Dyrektor ds. badań, Takao Asami powiedział, że „wkrótce Nissan pokaże następną generację aut elektrycznych, to będzie prawdziwy przełom”. Obecne testy są częścią programu Nissan Intelligent Mobility. Ich głównym celem jest osiągnięcie istotnej poprawy w zakresie przyspieszania, prowadzenia i hamowania, tak aby te parametry były porównywalne z samochodami sportowymi.

Prototyp jest napędzany przez dwa silniki pochodzące z seryjnego Nissana Leaf. Łączna moc tego układu to 309 KM i 680 Nm. Zaawansowany system kontroli podwozia zapewnia właściwą współpracę obu jednostek. Dodatkowo, każde koło może być hamowane osobno, co zwiększa pewność prowadzenia auta w zakrętach. We wnętrzu znajdziemy 12,3-calowy ekran, na którym na bieżąco wyświetlane są dane płynące z układu napędowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji