G-policja, autostrada A4, pokemony

Jadąc po autostradzie mieszkańcy powiatu tarnowskiego „łapali” pokemony, tworząc przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niewinną grę przerwali policjanci.

Operator CPR-u otrzymał nietypowe zgłoszenie, o tym, że na odcinku autostrady jeden kierowca uczestniczy w grze, a drugi mu grozi.

Funkcjonariusze jadący na miejsce ustawili się w bezpiecznym miejscu i czekali na auto, które zostało zgłoszone operatorowi. Wkrótce na zjeździe do Tarnowa pojawił się poszukiwany kierowca. Patrol zatrzymał do kontroli auto, w którym znajdowały się trzy osoby. Po chwili do kontrolowanych podjechała Skoda z ojcem i synem na pokładzie.

Ku zaskoczeniu policjantów, okazało się, że w dwóch pojazdach znajdowały się osoby grające w tę samą grę internetową. „Zabawa” polega na tym aby złapać jak najwięcej pojawiających się pokemonów. Uczestnicy twierdzili, że są w dwóch przeciwnych drużynach (czerwonej i niebieskiej) i rywalizują ze sobą.

Po uspokojeniu emocji kierowcy i pasażerowie aut wycofali się z zarzutów wobec oponentów. Mundurowi pouczyli ich, przypominając, że droga to nie miejsce do grania w gry.

Kilka lat temu w Tarnowie miała miejsce podobna sytuacja. Policja przyjechała na miejsce interwencji gdzie mężczyzna był podejrzany o próbę kradzieży kołpaków. Jak tłumaczył szukał pokemona, który się tam ukrył.

Źródło: policja.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj