Lancia - nowe logo

Lancia to włoska marka z bardzo bogatą historią, ale od kilku lat tkwi w zawieszeniu. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Włosi przedstawili nowe logo oraz… rzeźbę zapowiadającą trzy nowe modele.

Lancia to włoski producent samochodów z siedzibą w Turynie. Firma powstała pod koniec 1906 roku, a jej założyciele to dwaj kierowcy wyścigowi Fiata – Vincenzo Lancia i jego przyjaciel Claudio Fogolin. Od 1969 roku opisywana marka należy do Fiata, a od 2021 jest częścią koncernu Stellantis. Obecnie w portfolio Lancii znajdziemy tylko produkowany w Tychach model Ypsilon, który od 2017 roku jest sprzedawany tylko we Włoszech.

Podczas eventu Lancia Design Day przedstawiciele włoskiej firmy tchnęli nową nadzieję w fanów marki. Po tych kilku „przespanych” latach Włosi chcą powrócić na rynek w roli producenta samochodów klasy premium z napędem elektrycznym. Na dobry początek poznaliśmy odświeżone logo oraz dowiedzieliśmy się, że do 2028 roku na rynku pojawią się 3 nowe modele, dostępne w całej Europie.

Lancia - nowe logo

Lancia znajduje się właśnie u progu kolejnego etapu swojej historii i dla podkreślenia tego faktu przygotowała nowy logotyp, który nie tylko nawiązuje do tradycji marki, ale także symbolizuje wejście w erę elektrycznej mobilności. Nie zabrakło w nim charakterystycznych dla firmy elementów, jak tarcza oraz wpisane w nią kierownica, włócznia, flaga i napis, jednak zostały one wyraźnie uproszczone, co nadało całemu projektowi lżejszego, bardziej nowoczesnego wyglądu.

Lancia Pu+Ra Zero
Lancia Pu+Ra Zero zapowiada kształty nowych modeli włoskiej marki.

Wspomniane wcześniej wydarzenie stało się też okazją do zaprezentowania nowego języka stylistycznego Lancia Pu+Ra Design, którego nazwę utworzono z połączenia słów „Pure” i „Radical” (czysty i radykalny). Przyszłe modele włoskiej marki mają się wyróżniać delikatnymi, czystymi i zmysłowymi kształtami, znanymi z Aurelii i Flaminii, które będą przenikać się z nowoczesnym designem, inspirowanym wystrojem wnętrz, architekturą i modą, jak również nawiązującym do słynnych rajdówek – Stratosa i Delty.

Według zapowiedzi w najbliższych latach zadebiutują aż 3 zupełnie nowe auta z logo Lancii. Mowa o następnych generacjach Ypsilona i Delty oraz flagowym modelu o nieznanej jeszcze nazwie. Będą one wprowadzane na rynek co dwa lata, począwszy od 2024 roku. Zapowiedź designu nowych modeli stanowi rzeźba Lancia Pu+Ra Zero.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj