Aby spełnić marzenie o własnej Lancii Delta Integrale nie trzeba wcale jej kupować. Zamiast tego można ją… zbudować z klocków Lego! Sprawdź szczegóły.

Lancia Delta Integrale to rajdowa legenda i marzenie wielu fanów motoryzacji, jednak nie każdego na nią stać. Wystarczy zajrzeć na stronę Classic Trader, aby przekonać się, że ceny tego modelu w ostatnich latach poszybowały w górę. Najtańszy egzemplarz z napędem na cztery koła kosztuje 19 495 funtów (ok. 100 000 zł), a oryginalna rajdówka Carlosa Sainza została wyceniona na 450 000 funtów (ok. 2,3 miliona zł).

W takiej sytuacji rozsądną alternatywą wydaje się… stworzenie własnej repliki Delty Integrale. Widoczny na zdjęciach model składa się z ponad 2500 elementów, a jego budowa zajęła 15 miesięcy. Czemu tak długo? Jak z każdym prototypem bywa, w trakcie składania był stale poprawiany przez swojego twórcę. Dzięki temu efekt końcowy jest naprawdę imponujący.

W podwoziu zastosowano 3 silniki elektryczne, a napęd (tak jak w oryginale) jest przekazywany na wszystkie koła. Do tego dochodzą działające układ kierowniczy oraz światła z przodu i z tyłu. Wisienką na torcie jest kultowe malowanie Martini Racing.

Jeśli zainteresował Was model Lancii z klocków i zastanawiacie się, ile może kosztować, to niestety mamy złą wiadomość – póki co nigdzie go nie kupicie. Jednak jest szansa, że to się zmieni, ponieważ ten projekt bierze udział w konkursie Lego Ideas i jeśli jego twórca uzbiera 10 000 głosów – doczeka się realizacji i trafi na sklepowe półki. W momencie pisania tego artykułu replika Delty Integrale miała dopiero 1/3 wymaganego poparcia. Oddać swój głos możecie klikając w ten link, znajdziecie tam również więcej szczegółów na temat całego przedsięwzięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj