Lamborghini Huracan STO zostało wyposażone w wolnossący silnik 5.2 V10 o mocy 640 KM i tylny napęd. Zobacz test tego włoskiego supersamochodu.

Lamborghini Huracan STO jest czymś więcej niż tylko kolejną wersją specjalną włoskiego superauta – to samochód wyścigowy z homologacją drogową. W porównaniu ze standardowym modelem otrzymał szereg modyfikacji, które miały jeden cel: uczynić Huracana jeszcze szybszym na torze, w czym pomaga m.in. masa własna niższa o 50 kg w porównaniu z wersją EVO RWD.

Lamborghini Huracan STO napędza wolnossąca jednostka V10 o pojemności 5,2 litra, która dostarcza 640 KM i 565 Nm. Silnik połączono z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, a moc jest kierowana w całości na tylne koła. Ten włoski supersamochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,0 s, a od 0 do 200 km/h – w 9,0 s. Jego prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Lamborghini Huracan STO, to zachęcamy do obejrzenia recenzji przygotowanej przez byłego prezentera Top Gear Rory’ego Reida:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj