Lamborghini Gallardo na szutrze

Napęd na cztery koła i idealne wyważenie sprawiają, że Lamborghini Gallardo jest bardzo wszechstronnym supersamochodem. Ale czy na tyle, by „latać” nim po szutrach?

Rallycross jest jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu motorowego. Jej sekret tkwi nie tylko w wysokich mocach startujących silników. Nie bez znaczenia jest liberalny regulamin. Homologacje, marki, przynależność segmentowa czy wiek pojazdów stoją na dalszym planie.

NASZ SKLEP

Kluczowe jest, by pojazd zapewniał kierowcy odpowiedni poziom bezpieczeństwa i spełniał tylko kilka wytycznych regulaminowych. W efekcie na torze zderzak w zderzak może walczyć Lamborghini Gallardo z Audi 80 V8 BiTurbo. Takie samochody spotkały się na autocrossie, czyli odpowiedniku znanego z naszego podwórka rallycrossu.

Dzięki oponom z agresywną rzeźbą bieżnika oraz zwiększonemu prześwitowi zawieszenia Lamborghini zaskakująco dobrze radzi sobie na szutrach. Starty w tak kontaktowej dyscyplinie motorsportu muszą być jednak znacznym wyzwaniem dla budżetu zespołu.

Źródło (film i zdjęcie): Youtube/ TH-Motorsport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj