Łada Niva (2020)

Łada Niva jest w produkcji od ponad 40 lat, a to nie jest jeszcze jej ostatnie słowo. Rosyjski producent pokazał odświeżony model.

Ten samochód to najlepszy dowód na to, że prosta konstrukcja i wysoka funkcjonalność zapewniają długowieczność. Łada Niva to solidna terenówka ze stałym napędem na cztery koła, która niedobory mocy rekompensuje stosunkowo niską masą własną. Dlatego choć opisywany model zadebiutował w 1977 r., nadal znajduje nabywców. Jednak na rok modelowy 2020 rosyjski producent postanowił nieco zmodernizować Nivę.

NASZ SKLEP

W myśl zasady, że nie da się poprawić perfekcji, zmiany zewnętrzne ograniczyły się do nowych przednich świateł przeciwmgielnych, zintegrowanych z przednim zderzakiem w odmianie Urban. Znacznie więcej nowości znajdziemy we wnętrzu auta. Przeprojektowana deska rozdzielcza otrzymała nowy panel sterowania nawiewem, a wydajność układu wentylacji poprawiono. Do dyspozycji podróżujących oddano również dwa gniazdka 12V na konsoli środkowej i większy schowek przed pasażerem. Zestaw wskaźników otrzymał białe podświetlenie, a komputer pokładowy ma teraz więcej funkcji.

Łada Niva (2020)

Odświeżona Niva zapewnia podróżującym także większy komfort, a to za sprawą poprawionego wygłuszenia kabiny i nowych przednich foteli, zapewniających lepsze trzymanie boczne. Pomiędzy nimi znalazły się uchwyty na kubki.

Łada Niva (2020)

Łada 4×4 (to oficjalna nazwa, ze znaczka „Niva” zrezygnowano już kilkanaście lat temu) jest oferowana również w Polsce. Można ją kupić w dwóch wariantach nadwozia (3- i 5-drzwiowym) oraz w dwóch wersjach wyposażenia: Classic i Urban. W standardzie otrzymujemy: ABS, stały napęd na 4 koła, reduktor oraz międzyosiowy mechanizm różnicowy z mechaniczną blokadą, elektryczne szyby, szyby atermiczne, podgrzewaną tylną szybę, wycieraczkę tylnej szyby, wspomaganie kierownicy oraz trzecie światło STOP.

Pod maskę nowej Nivy trafia benzynowy silnik o pojemności 1,7 l. Rozwija on moc 83 KM i 130 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 17 s, a prędkość maksymalna wynosi 142 km/h. Jednostka napędowa jest wyposażona w pośredni wtrysk paliwa Bosch i współpracuje z 5-biegową ręczną skrzynią. Auto spełnia normę Euro 6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj