Kuna w samochodzie

Kuny bywają zmorą kierowców parkujących samochody na zewnątrz. Można je jednak odstraszyć tym, co mamy w domu. Oto domowe sposoby na walkę z kunami.

Przegryzione kable zapłonowe lub przewody płynu chłodniczego, sierść pod maską i zapach odchodów – oto ewidentne potwierdzenia faktu, że pod maską naszego auta zadomowiła się kuna. Te sprytne zwierzęta dają się we znaki zwłaszcza użytkownikom aut mieszkających poza miastem i parkujących je „pod chmurką”. Dlaczego kuny upodobały sobie samochody? Z ich perspektywy przestrzeń pod maską stanowi idealne miejsce do schronienia i przechowywania żywności – tym bardziej, gdy silnik jeszcze nie ostygł i jest tam przyjemnie ciepło.

Kuna w samochodzie. Czy warto kupić odstraszacz na kuny?

Regularnie wchodząca do samochodu kuna potrafi istotnie utrudnić życie, uszkadzając osprzęt silnika do tego stopnia, że pewnego dnia po prostu nie będzie chciał odpalić.„Odwiedzającej” nasz samochód kuny lepiej wobec tego nie bagatelizować, a niezwłocznie podjąć kroki mające na celu wypłoszenie zwierzęcia – im później zainterweniujemy, tym trudniej będzie później się go pozbyć. Istnieje oczywiście wiele dedykowanych odstraszaczy na kuny do samochodu, ale po pierwsze – nie mamy pewności, że zadziałają, po drugie – potrafią sporo kosztować (ponad 100 zł). Inna sprawa, że niektóre odstraszacze zwalczają zwierzęta w sposób dla nich szkodliwy, „traktując je” prądem lub podtruwając. A to już mało humanitarne posunięcie.

Kuna w samochodzie
Zakamarki pod maską samochodu stanowią idealne schronienie dla kuny. By się jej pozbyć z auta, nie trzeba uciekać się do „drastycznych” metod.

Jak odstraszyć kuny? Są bardzo proste sposoby!

Jeśli zależy nam na wypłoszeniu kuny z auta, warto spróbować kilku domowych metod, które odstraszą kunę w dyskretny sposób (bez radykalnych czynności), a nam pozwolą zaoszczędzić trochę pieniędzy. Czego nie lubi kuna? Jest duża szansa, że wyjdzie spod maski auta i już nie wróci, gdy napotka tam ślad po innym zwierzęciu – stąd warto rozłożyć po silniku trochę sierści psa lub kota. Jeśli nie mamy żadnego zwierzęcia domowego, trzeba wypłoszyć kuny nieprzyjemnymi dla nich aromatami. Jakiego zapachu nie lubią kuny? Przede wszystkim silnego i intensywnego. Z opinii wielu „poszkodowanych” przez te zwierzęta wynika, że skutecznie odstrasza je kostka toaletowa – ważne jednak, by była regularnie wymieniana, by zachowała mocny zapach. Warto też spróbować pozbyć się kuny aromatami cynamonu, cytryny albo mięty pieprzowej.

Redakcja poleca:

Jak samemu zrobić odmrażacz do szyb? To bardzo proste!

Niewidzialna wycieraczka domowej roboty. Jak ją zrobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj