Kredyt samochodowy

Decydując się na zakup samochodu wiele osób staje przed dylematem, w jaki sposób sfinansować całą transakcję. Możliwości jest kilka, ale jeśli w grę nie wchodzi gotówka czy leasing, pojawia się myśl o kredycie bankowym.

Wśród rodzajów tego typu zobowiązania można wyróżnić zarówno kredyt gotówkowy, jak i specjalny kredyt samochodowy. Który z nich jest korzystniejszy w kontekście nabycia pojazdu? Jak podejść do tego tematu, aby zakup okazał się jak najbardziej opłacalny?

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy – różnice

Nie każdy ma możliwość sięgnięcia po oszczędności i kupienia auta od ręki. Tym bardziej, że mówimy tutaj o sporym wydatku. W większości przypadków konieczne staje się wzięcie pożyczki lub właśnie kredytu. Obecnie jest w czym wybierać, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać szczegóły każdej z opcji.

Kredyt gotówkowy na samochód – co warto wiedzieć?

Kredyty gotówkowe to jeden z najchętniej wybieranych produktów finansowych oferowanych przez banki. W ten sposób można sfinansować bowiem każdy cel, w tym także zakup samochodu, a procedura starania się o wsparcie nie jest skomplikowana i czasochłonna. Jeśli dana osoba posiada odpowiednią zdolność kredytową oraz dobrą historię w BIK-u, kredyt może dostać nawet tego samego dnia. Plusem tego rozwiązania w perspektywie zakupu samochodu jest to, że banku nie interesuje to, na co dokładnie przeznaczymy pieniądze. Kredytobiorca ma więc pełną dowolność jeśli chodzi o model pojazdu, ale przede wszystkim miejsce, w którym zamierza dokonać zakupu. W przypadku kredytów gotówkowych co do zasady nie trzeba także ustanawiać dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci zastawu czy hipoteki. Warto pożyczyć nieco wyższą kwotę niż cena samego pojazdu, ponieważ nabycie auta wiąże się często z innymi wydatkami takimi jak ubezpieczenie, przegląd, drobne naprawy czy wymiana niektórych elementów. Więcej informacji dotyczących kredytów gotówkowych można znaleźć na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Kredyt samochodowy – o czym mowa?

Kredyt samochodowy to specjalny rodzaj zobowiązania, który proceduralnie przypomina kredyt gotówkowy, ale w praktyce znacznie się od niego różni. Przy kredycie samochodowym konieczne jest ustalenie zabezpieczenia (np. przewłaszczenie z warunkiem zawieszającym, depozyt karty pojazdu czy cesja praw z polisy autocasco), ale także mamy tutaj do czynienia z narzuconym przez bank obowiązkiem wykupienia polisy AC. Specyfika kredytu samochodowego powoduje, że wnioskodawca musi przygotować się na sporą ilość formalności, co może wydłużyć cały proces.

Jak sfinansować zakup samochodu?

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, które rozwiązanie jest korzystniejsze. Wszystko zależy bowiem od indywidualnego przypadku. Należy wziąć pod uwagę potrzeby oraz możliwości samego wnioskującego. Jeśli chodzi o formalności, czas uruchomienia kredytu, kwestię jego zabezpieczenia lepszą opcją jest kredyt gotówkowy. Pod względem finansowym jednak bardziej opłacalne są kredyty samochodowe, szczególnie jeśli dany bank współpracuje z firmą, od której zamierza się kupić auto. Przed podjęciem decyzji trzeba przeanalizować wszelkie “za” oraz “przeciw” obu możliwości i dokładnie zapoznać się ze szczegółami ofert poszczególnych banków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj