Nowa Toyota Corolla - tył

W marcu na genewskim salonie samochodowym Toyota pokazała nową generację kompaktowego pięciodrzwiowego hatchbacka. Prezentowano go wtedy pod nazwą Auris i nie ujawniono wyglądu wnętrza. Na najnowszym zdjęciu ten sam samochód ma już docelową nazwę, pod jaką będzie teraz sprzedawany, czyli Corolla.

Z europejskiej gamy Toyoty znika zatem Auris, a wszystkie odmiany nadwoziowe kompaktu, czyli hatchback, kombi oraz sedan będą nosiły to samo imię. Nadal nie pokazano zdjęcia wnętrza, ale ponieważ nowa Corolla jest autem globalnym i w wersji amerykańskiej wygląda z zewnątrz w zasadzie tak samo jak w Europejskiej, z kabiną powinno być podobnie. W galerii zamieszczamy więc zdjęcie kokpitu tego auta. Zakładamy, że zmiany w wersji na Stary Kontynent będą raczej kosmetyczne niż rewolucyjne. No chyba, że „milczenie” Toyoty w tym temacie jest jednak znaczące. Przekonamy się o tym najdalej 4 października, bo wtedy zaplanowano oficjalną premierę na salonie w Paryżu (hatchbacka i kombi Touring Sports).

Nowa Toyota Corolla - przód
Nowa Corolla hatchback jest o 4 cm dłuższa od Aurisa, którego zastępuje. Cały przyrost nastąpił między osiami. Można zatem oczekiwać, że wnętrze stanie się przestronniejsze, co szczególnie ucieszy pasażerów kanapy.
Nowa Toyota Corolla - tył
Na zdjęciach samochód w wersji pokazanej w Genewie w marcu tego roku, jeszcze jako Auris.

Nowa Corolla została opracowana na płycie podłogowej TNGA (Toyota New Global Architecture), wykorzystanej już m.in. w crossoverze CH-R. Teraz wszystkie odmiany nadwoziowe będą oferowane jako hybrydy (dotąd brakowało takiego sedana). Dla nowej Corolli Toyota opracowała dwa warianty takiego rodzaju napędu: z silnikiem 1.8 (122 KM) oraz nowym 2.0 (180 KM; niedostępny w sedanie). Poza tym w Corolli będzie jeszcze montowana benzynowa jednostka 1.2 turbo.

Auto trafi do sprzedaży w Polsce w I kwartale 2019 r. we wszystkich wersjach nadwoziowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj