Strefa Tempo 30

Ograniczenie do 30 km/h w mieście jest jednym ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa na ulicach. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.

Jak poinformował portal brd24.pl, belgijskie władze podjęły decyzję o wprowadzeniu w Brukseli strefy Tempo 30. Ograniczenie do 30 km/h ma obowiązywać na wszystkich ulicach stolicy Belgii od 1 stycznia 2021 r. Wyjątkiem będą trasy wylotowe z miasta, przy których znajdą się odpowiednie znaki informujące o dozwolonej prędkości.

Zdaniem Elke Van den Brandt, belgijskiej minister mobilności, takie rozwiązanie pomoże uspokoić ruch w mieście, zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz zredukować hałas o 50% i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

Podobne ograniczenia prawdopodobnie wkrótce pojawią się także w polskich miastach. Dla przypomnienia, po tragicznym wypadku przy ul. Sokratesa w Warszawie, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że docelowo wszystkie osiedla (2/3 miasta) miałyby znaleźć się na terenie strefy Tempo 30. Nie podał jednak daty realizacji tych planów.

Zobacz również: Holenderski rząd wprowadza ograniczenie do 100 km/h na autostradach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj