Volkswagen ID.3

Euro NCAP przeprowadziło próby zderzeniowe kolejnych czterech modeli. Sprawdź, jak oceniono poziom bezpieczeństwa Hondy Jazz, Mazdy MX-30, Toyoty Yaris i Volkswagena ID.3.

Organizacja Euro NCAP przedstawiła rezultaty kolejnych crash testów. W ostatnim czasie rozbito Hondę Jazz, Mazdę MX-30, Toyotę Yaris i Volkswagena ID.3. Wszystkie cztery auta otrzymały maksymalną ocenę – 5 gwiazdek. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.

W najnowszej turze testów sprawdzono Hondę Jazz i Mazdę MX-30, więc od tych dwóch modeli zaczniemy. W kategorii ochrony dorosłych Honda Jazz uzyskała 87%, natomiast ochronę dzieci oceniono na 83%. Za ochronę pieszych ten hybrydowy minivan otrzymał 80%, a za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – 76%.

Honda Jazz

Mazda MX-30 zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa dla dorosłych (91%) i dla dzieci (87%). Za to gorzej wypadła pod względem ochrony pieszych (68%) oraz wyposażenia w systemy asystujące (73%).

Mazda MX-30

Volkswagen ID.3 zdobył 87% za ochronę dorosłych, 89% za ochronę dzieci i 71% za ochronę pieszych. Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 88%. Bardzo dobrymi rezultatami może pochwalić się także Toyota Yaris. Za ochronę dorosłych otrzymała 86%, a za ochronę dzieci – 81%. W kategorii ochrony pieszych miejskie auto z Japonii uzyskało 78%, z kolei wyposażenie w systemy wspomagające oceniono na 85%.

Toyota Yaris

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj