DACIA Duster II

Dacia została nagrodzona podczas 12. plebiscytu Grand Prix des Marques Automobiles. Rumuńska marka pokonała konkurentów w kategorii kosztów eksploatacji. To nie pierwsze takie wyróżnienie dla Dacii.

Francuski Journal de l’Automobile i firma Kantar już po raz dwunasty zorganizowały Grand Prix des Marques Automobiles (Grand Prix Marek Samochodowych). W ramach corocznego badania Car 360°, przeprowadzonego wśród 2000 użytkowników aut nowych i używanych (nie starszych jednak niż 8-letnie), ankietowani oceniali producentów samochodów w kilku kategoriach. Dacia już po raz trzeci została wyróżniona w kategorii kosztów utrzymania, obejmującej zużycie paliwa, koszty przeglądów i ubezpieczenia oraz warunki gwarancji.

Wygląda na to, że te cechy są ważne także dla polskich klientów. Po pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku rumuńska marka zajmuje 5. miejsce wśród najpopularniejszych producentów aut w Polsce, odnotowując wynik aż o 36,9% lepszy (25 240 szt.) niż w analogicznym okresie 2018 r. Najchętniej kupowaną przez Polaków Dacią jest Duster. W okresie od stycznia do września 2019 r. nabywców znalazło 12 173 egzemplarzy tego modelu (4. miejsce w zestawieniu PZPM) i jest najczęściej wybieranym autem wśród klientów indywidualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj