Z powodu koronawirusa kierowcy wyścigowi zostali bez pracy. Dlatego zawodnicy przenieśli rywalizację do świata wirtualnego i rozpoczęli akcję charytatywną #RaceHome.

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie zawody sportowe są odwoływane lub przenoszone na późniejszy termin. Ostatnio jeden z ekspertów WHO stwierdził, że imprezy masowe (m.in. wyścigi, koncerty) będzie można bezpiecznie organizować dopiero jesienią 2021 r. To oznacza przestój, na który wielu nie może sobie pozwolić.

Dlatego kierowcy z fabrycznego zespołu Audi DTM rozpoczęli akcję #RaceHome. Jej celem jest nie tylko dostarczenie rozrywki podczas #ZostańwDomu, ale także wsparcie tzw. freelancerów w sporcie motorowym, czyli kierowców, startujących bez profesjonalnego zaplecza, którzy w obecnej sytuacji borykają się z problemami finansowymi. W projekt zaangażowało się 6 zawodników fabrycznego zespołu Audi z serii DTM: Loic Duval, Jamie Green, Nico Muller, Robin Frijns, Rene Rast i Mike Rockenfeller. Ten ostatni jest także pomysłodawcą całego przedsięwzięcia.

Kierowcy fabrycznego zespołu Audi w DTM

Aby dołączyć do inicjatywy #RaceHome potrzebne są dwie rzeczy: konsola PlayStation 4 oraz gra Gran Turismo Sport. Wirtualna rywalizacja odbywa się za „kierownicą” Audi e-tron Vision Gran Turismo. Każdy z chętnych do wyścigu może raz w tygodniu zdobyć miejsce na linii startu, a można tego dokonać na dwa sposoby.

Wystarczy zaprojektować i opublikować w sieci opatrzone hashtagami #AudiTogether i #WeStayHome propozycje wyglądu Audi e-tron Vision Gran Turismo. Wygrywa najbardziej kreatywny projekt, o czym decyduje jury składające się ze wszystkich sześciu kierowców Audi w DTM. Oprócz tego miejsce na starcie można również wylicytować. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na projekty charytatywne w rodzinie sportów motorowych.

„Odkąd z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się prawdziwe wyścigi, SimRacing przeżywa prawdziwy boom” – powiedział Mike Rockenfeller, mistrz DTM z roku 2013. „My celowo podążamy własną drogą: w #RaceHome jeździmy sportowymi samochodami o napędzie elektrycznym. Podkreślamy w ten sposób nową drogę rozwoju Audi: drogę mobilności elektrycznej. Zdecydowaliśmy się na grę na konsoli, ponieważ w ten sposób możemy dotrzeć do szerokiej publiczności.”

Rywalizacja na wirtualnym torze budzi spore emocje.

Wszystkie wyścigi #RaceHome będzie można obejrzeć za darmo w streamingu na www.twitch.tv/visionrcco. Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 21 kwietnia o godz. 20:00.

Redakcja poleca:

20 samochodowych gier wszech czasów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj