NowościAktualnościKia Stinger GT kontra Volkswagen Arteon R w wyścigu na 1/4 mili

Kia Stinger GT kontra Volkswagen Arteon R w wyścigu na 1/4 mili

Kia Stinger GT i Volkswagen Arteon R dysponują ponad 300-konnymi silnikami. Sprawdź, które z tych aut okazało się szybsze w wyścigu na prostej.

Kia Stinger po ubiegłorocznym liftingu jest oferowana wyłącznie w topowej wersji GT, która wyróżnia się nie tylko bogatym wyposażeniem, ale także mocnym „sercem”. Pod maską tego modelu znajdziemy bowiem podwójnie turbodoładowany silnik 3.3 V6, który generuje 366 KM i 510 Nm. W przekazywaniu siły napędowej na wszystkie koła pośredniczy 8-stopniowy automat. Stinger GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 270 km/h.

Kia Stinger GT – opis wersji i cennik

W zeszłym roku odświeżony został również Volkswagen Arteon i przy okazji zyskał sportowy wariant oznaczony literą R. Do napędu tej wersji służy turbodoładowany motor TSI o pojemności 2,0 l, który rozwija 320 KM i 420 Nm. Ta 4-cylindrowa jednostka współpracuje z 7-biegową skrzynią DSG, a moc trafia na obie osie. Arteon R osiąga „setkę” w 4,9 s od startu, a maksymalnie może rozpędzić się do 250 km/h (za dopłatą można podnieść ogranicznik do 270 km/h).

Volkswagen Arteon R – opis wersji i cennik

Jeśli chcecie dowiedzieć się, które z tych aut jako pierwsze zameldowało się na mecie, to zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu:

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji