W ramach europejskiej akcji „Road Safety Days” 18 września na polskich drogach będą przeprowadzane kaskadowe pomiary prędkości. Poznaj szczegóły.

W dniach 16-22 września 2020 r. trwa Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja „Road Safety Days”. Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu, „Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych”.

Właśnie ze względu na tę akcję już jutro (18 września) należy się spodziewać kaskadowych pomiarów prędkości. Na czym one polegają? Na określonym odcinku drogi (zazwyczaj w miejscu, w którym najczęściej dochodzi do wypadków) w pewnej odległości od siebie będą stać co najmniej dwa radiowozy, a policjanci będą w tym samym czasie przeprowadzać kontrole prędkości. Oznacza to, że nawet gdy miniemy już jeden patrol, za zakrętem może czekać kolejny z radarem wymierzonym w naszym kierunku.

Oprócz wspomnianych kontroli stacjonarnych na drogach pojawi się również więcej nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Pamiętajmy przy tym, że działania policji nie będą skupione wyłącznie na wyłapywaniu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zareagują także na wszelkie inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Redakcja poleca:

Taryfikator mandatów w Polsce (2020)

Taryfikator punktów karnych w Polsce (2020)

1 KOMENTARZ

  1. Policja powinna działać tak codziennie, a nie tylko od akcji do akcji. Czemu ciągle jest to takie trudne? Przecież lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj