Spożywanie posiłków czy picie kawy podczas jazdy może doprowadzić nawet do wypadku. Dlatego lepiej nie ryzykować i posłuchać ekspertów. Sprawdź szczegóły.

Kwestii jedzenia i picia w samochodzie warto przyjrzeć się zwłaszcza teraz, gdy z powodu pandemii lokale gastronomiczne funkcjonują w ograniczonym zakresie, oferując jedynie posiłki na wynos. Z powodu tych ograniczeń wnętrze naszego auta coraz częściej zamienia się w jadalnię. Dlatego tym bardziej musimy pamiętać, że nie należy jeść w samochodzie w czasie jazdy, ponieważ może to się okazać bardzo niebezpieczne.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy spożywać posiłków w czasie prowadzenia samochodu. Jedzenie potraw z sosami, pączków w lukrze czy ciast przyczynia się do rozproszenia uwagi kierowcy, który zamiast patrzeć na drogę stara się uniknąć zabrudzenia siebie i tapicerki. Niebezpieczne są również napoje, zwłaszcza te gorące, ponieważ mogą się wylać i poparzyć kierowcę, który w takiej sytuacji nie będzie w stanie zapanować nad pojazdem – tłumaczy Adam Bernard, dyrektor ds. szkoleń Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Ponadto trzymanie jedzenia czy kubka z kawą w dłoni podczas prowadzenia auta znacząco ogranicza możliwość szybkiego manewru kierownicą. W związku z tym eksperci od bezpiecznej jazdy radzą, żeby w miarę możliwości po prostu zatrzymać się na najbliższym parkingu i tam spokojnie dokończyć konsumpcję.

Trzeba jednak wziąć również pod uwagę, że zjedzenia ciężkiego, obfitego posiłku może wywołać uczucie senności, które obniży naszą zdolność do dalszej jazdy. Dlatego zaleca się, aby w czasie podróży zabierać ze sobą zdrowe, lekkostrawne produkty.

Zobacz również:

Jak uniknąć poślizgu? Co zrobić, gdy auto wpadnie w poślizg?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj