Ford Focus ST

Najszybszym samochodem na świecie jest… Ford Focus. Przynajmniej tak uważa pewien włoski fotoradar.

Jakie jest najszybsze drogowe auto na świecie? Czy to Bugatti Chiron, osiągające 491 km/h? A może chodzi o 1500-konnego Civica? Albo o zmodyfikowaną Suprę lub Nissana Skyline GT-R? Nie! Poprawna odpowiedź to… Ford Focus.

NASZ SKLEP

Otóż okazuje się, że fotoradar we włoskiej Ankonie uwiecznił na zdjęciu kompaktowego Forda, jadącego aż… 703 km/h, podczas gdy dozwolona prędkość w tym miejscu to 70 km/h. Jak to możliwe? Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest po prostu błąd urządzenia.

Cała ta historia brzmi zabawnie i idealnie nadaje się na barową anegdotę, ale jest jeden problem… Kierująca Focusem naprawdę otrzymała mandat za przekroczenie ograniczenia o 633 km/h. Nałożona kara to grzywna w wysokości 850 euro (ok. 3800 zł) i 10 punktów karnych.

Co więcej, do tego absurdalnego przekroczenia prędkości miało dojść pod koniec kwietnia, ale dopiero w ubiegłym tygodniu kobieta otrzymała mandat. Zadziwiający jest fakt, że przez ponad 2 miesiące nikt nie zorientował się, że „coś tu nie gra”. W końcu najmocniejszy Focus obecnej generacji (280-konna odmiana ST) osiąga maksymalnie „tylko” 250 km/h…

Redakcja poleca:

Mandat z zagranicy – co robić?

Źródło: Motor1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj