NowościAktualnościJakie doświadczenie z „elektrykami” mają Polacy? Wyniki badań zaskakują

Jakie doświadczenie z „elektrykami” mają Polacy? Wyniki badań zaskakują

To już kolejna edycja badań Volkswagena oraz InsightOut Lab na temat elektromobilności w Polsce. Tym razem sprawdzono, ilu Polaków jeździło już samochodem elektrycznym.

Elektromobilność staje się powoli najważniejszym tematem we współczesnej motoryzacji. Nie dziwi więc, że Volkswagen wraz z pracownią InsightOut Lab starają się poznać wiedzę Polaków w tym zakresie oraz ich nastawienie do aut elektrycznych. Natomiast omawiane dziś wyniki ankiet dotyczą doświadczenia naszych rodaków z „elektrykami”. Rezultaty tego badania są dość zaskakujące.

Co dziesiąty ankietowany odpowiedział twierdząco na pytanie, czy kiedykolwiek miał okazję jechać samochodem na prąd jako kierowca. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, gdy uwzględnimy, że Polska to ponad 38-milionowy kraj, w którym obecnie są zarejestrowane 6267 auta elektryczne (po uwzględnieniu hybryd plug-in ta liczba rośnie do 11 132).

Dlatego wszystkim osobom, które pozytywnie odpowiedziały na poprzednie pytanie, eksperci InsightOut Lab zadali pytanie dodatkowe: Jakim rodzajem auta z napędem elektrycznym miałeś okazję jechać jako kierowca? Wyjaśnienie tej kwestii ostatecznie rozwiało wszelkie wątpliwości.

Okazało się, że tylko co trzeci badany (35%) jeździł samochodem „wyłącznie elektrycznym, czyli takim ładowanym za pomocą wtyczki”. Ponad połowa (51%) za auto elektryczne uznała „auto hybrydowe, czyli takie zarówno na prąd jak i na paliwo”. Z kolei 14% nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Volkswagen Passat GTE Variant
Wiele osób myli hybrydy plug-in z autami w pełni elektrycznymi.

Z powyższego badania wynika więc jasny wniosek: większość Polaków stawia znak równości pomiędzy samochodami hybrydowymi i elektrycznymi. Można to zrozumieć, ponieważ dzięki wysiłkom inżynierów te auta jeżdżą w zbliżony sposób, jednak różnią się oczywiście od strony technicznej. Więcej na temat rodzajów napędów elektrycznych przeczytacie w naszym artykule: HEV, PHEV, BEV, FCEV – co to oznacza?

Zobacz również:

Domowa stacja ładowania „elektryka”. To musisz wiedzieć

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji