NowościAktualnościJaki był najpopularniejszy model Bentleya w ubiegłym roku?

Jaki był najpopularniejszy model Bentleya w ubiegłym roku?

W ofercie Maserati i Porsche to SUV-y stanowią trzon sprzedaży. Czy tak samo jest w przypadku Bentleya?

Obecnie w ofercie Bentleya znajdziemy modele: Continental GT (coupe oraz kabriolet), Flying Spur, Mulsanne i Bentayga. Ostatni z wymienionych jest SUV-em i jeszcze przed jego rynkowym debiutem eksperci uważali, że to właśnie on stanie najpopularniejszym autem tego brytyjskiego producenta. Te przewidywania jednak nie do końca się sprawdziły.

W minionym roku nabywców znalazło 11 006 samochodów marki Bentley. To o 5% więcej niż w 2018 r. Po raz siódmy z rzędu brytyjski producent sprzedał ponad 10 000 aut rocznie. Najważniejszym rynkiem dla Bentleya jest Ameryka, za nią Europa i na trzecim miejscu – Chiny.

Najlepiej sprzedającym się modelem tej marki w 2019 r. został Continental GT. Trzecia generacja tego luksusowego gran turismo została zaprezentowana w 2018 r. i napędza ją podwójnie doładowany silnik W12 (słabsza i tańsza wersja z V8 dopiero debiutuje). Popularność Bentleya Continentala GT wzrosła aż o 54% w porównaniu z 2018 r. SUV Bentayga zajął drugie miejsce w zestawieniu, odnotowując 18-procentowy wzrost sprzedaży.

Brytyjski producent liczy na poprawienie wyników w bieżącym roku. Ma się do tego przyczynić wspomniana rynkowa premiera słabszej odmiany Continentala GT oraz nowa limuzyna Flying Spur.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji