PoradyPoradyMała, tajemnicza kreska na przedniej szybie. Wiesz do czego służy?

Mała, tajemnicza kreska na przedniej szybie. Wiesz do czego służy?

Na wielu elementach auta znajdują się różne symbole i oznaczenia. Okazuje się, że nawet niewielka kreska może mieć znaczenie, o czym nie zawsze wiedzą nawet mechanicy.

Nad sensem istnienia wielu symboli na elementach pojazdu nie trzeba się nawet zastanawiać – dzięki odpowiedniej kombinacji elementów graficznych i słownych ich znaczenie można poznać metodą dedukcji. Nie wszystko jest jednak tak oczywiste…

Kreska na przedniej szybie - znacznik ustawienia wycieraczekNiewielka grupa kierowców czy wręcz mechaników zna cel, w jakim producenci szyb nanoszą na powierzchnię szkła drobne kreski – pionowe lub poziomie – o długości kilku milimetrów. Niewielkie kreski na przedniej szybie sygnalizują położenie, w jakim powinny znajdować się pióra wycieraczek w położeniu spoczynkowym. Jest to niezwykle ważne, bo nieprawidłowo ustawione ramiona wycieraczek mogą uderzać w maskę, elementy podszybia lub zbyt mocno się wychylać.

Redakcja poleca: Niewidzialna wycieraczka. Jak zrobić samemu? Nie trzeba nic kupować

Jeżeli praca wycieraczek kupionego niedawno używanego auta budzi nasze wątpliwości, albo odbieramy samochód po wymianie przedniej szyby, naprawie elektronicznego modułu czy alarmu – zwróćmy uwagę, czy ramiona wycieraczek znajdują się w prawidłowej pozycji.

Warto pamiętać, że symbole położenia wycieraczek mogą znajdować się na oryginalnych szybach i dobrej klasy zamiennikach, jednak może ich brakować na tańszych częściach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji