Wielu kierowców ma problem z właściwym ustawieniem fotela w samochodzie. Odpowiednia pozycja za kierownicą wpływa nie tylko na komfort podróży, ale także na bezpieczeństwo.

Na czas epidemii koronawirusa działalność szkoły doskonalenia techniki jazdy BMW Driving Experience przenosi się częściowo do sieci. Z pierwszego odcinka nowego cyklu na YouTube dowiemy się, jak zająć bezpieczną pozycję za kierownicą. Pomoże nam w tym Maciej Kopański, licencjonowany instruktor szkoły BMW.

Wsiadając do auta, powinniśmy zacząć od ustawienia wysokości fotela. W następnym kroku musimy ustalić odpowiednią odległość fotela do pedałów. Gdy to już mamy gotowe, przechodzimy do ustawienia oparcia i kierownicy. Kolejny na liście do sprawdzenia przed wyruszeniem na drogę jest zagłówek. To ważne, ponieważ wielu kierowców zapomina o jego prawidłowym ustawieniu. Na koniec, jeśli nasz samochód jest wyposażony w regulację wysokości pasów bezpieczeństwa to także to musimy ustawić, aby w razie wypadku pasy nas uratowały, ale nie spowodowały dodatkowych obrażeń.

Więcej o prawidłowym ustawieniu fotela w aucie dowiecie się z poniższego filmiku:

1 KOMENTARZ

  1. ustawienie fotela od pedałów odpowiednią odległość , ale jaką ?, szanowny Panie instruktorze z licencją, podpowiem: jako stary instruktor z dużym doświadczeniem : po naciśnięciu pedału sprzęgła , noga nie powinna się prostować ale powinna byś lekko zgięta w kolanie, ( służę pomocą ) z poważaniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj