Żarówki

Oświetlenie samochodu jest jednym z najważniejszych układów odpowiadających za nasze bezpieczeństwo na drodze.

Światła naszego samochodu muszą nie tylko wskazywać nasze położenie na drodze, ale również oświetlać drogę przed nami. Muszą być jednocześnie wydajne, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych i nie mogą oślepiać innych użytkowników drogi. Oczywiście ważnym elementem tej układanki jest sam reflektor. Warto jednak pamiętać, że źródłem światła jest żarówka, która musi być odpowiednia i spełniać wszystkie możliwe normy. Jak doskonale wiemy istnieje wiele rodzajów żarówek, zatem jak prawidłowo wybrać odpowiednie do swojego samochodu?

NASZ SKLEP

Dostępne typy żarówek samochodowych

Obecnie na rynku możemy spotkać się z kilkoma podstawowymi typami oświetlenia samochodowego. Zaliczamy do nich żarówki halogenowe czyli najpopularniejsze żarówki starego typu, lampy xenonowe – inaczej lampy wyładowcze oraz LEDy, w tym matrycowe światła ledowe. Ustalenie jakiego rodzaju oświetlenie mamy w swoim samochodzie jest dość proste. Najtańszym i najpopularniejszym rodzajem świateł samochodowych są te, wyposażone w standardowe żarówki halogenowe. Są one popularne zarówno w przypadku starszych, jak i nowych samochodów. Źródłem światła jest zwykła żarówka halogenowa. Warto tutaj wspomnieć o różnych rodzajach halogenów. Posiadają one oznaczenia od H1 do H27W i przedstawiają one nie tylko różne wielkości żarówek, ale co najważniejsze sposoby ich montażu. Należy pamiętać, że nie wolno zmieniać rodzaju żarówek halogenowych. Każdy reflektor posiada homologację dla określonego typu żarówki czy żarnika. Montowanie zamienne innego rodzaju  żarówek może być niebezpieczne dla instalacji samochodu, a także uciążliwe zarówno dla nas, jak i innych użytkowników drogi.

Często spotykane są również żarniki xenonowe. Te przeważnie występują w dwóch typach: D1S i D2S. Tutaj należy jednak pamiętać, by równie starannie dopasować typ żarnika do instalacji w naszym samochodzie. Inne sposoby mocowania tych żarników sprawiają, że nie można stosować ich zamiennie.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem są światła ledowe. Wykorzystana tam technologia ogranicza jednak możliwości serwisowe ze strony użytkownika pojazdu. W wypadku uszkodzenia lampy LEDowej należy udać się niezwłocznie do serwisu, celem usunięcia usterki.

Informujemy tutaj, że wszystkie rodzaje żarówek oraz żarników dedykowanych do różnych modeli samochodów znajdziecie Państwo pod tym adresem https://www.iparts.pl/zarowki-samochodowe/

Jakich żarówek należy unikać?

Wybierając żarówki do swojego samochodu powinniśmy zadbać o to, by były to produkty oryginalne. Wszelkie tanie zamienniki, żarówki halogenowe z filtrami, również takie o podwyższonej mocy mogą przynieść więcej szkód niż pożytku, zarówno dla nas jak i dla naszego samochodu. Cały czas miejmy z tyłu głowy, że oświetlenie pojazdu ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo, a przecież na tym nikt z nas nie chce oszczędzać!

3 KOMENTARZE

  1. Nie spodziewałem się po artykule jakichś cudów, ale liczyłem na coś ciekawego.
    A to pseudoartykuł, jeden bełkot, zero treści. Jedynie poprzedza reklamę: „znajdziecie Państwo pod tym adresem” reklama.

    Coraz mniej jest TREŚCI w treści Waszych art. Najważniejsza jest długa wierszówka. Takie traktowanie czytelników jest wręcz obraźliwe.
    Ocena czytelników – Głosów: 14 Średnia: 2.7 – to potwierdza.

    Czasem macie ciekawy art., ale coraz rzadziej. Wkrótce nie będzie sensu otwierać Waszych stron.

  2. Warto zadbać o dobre żarówki, gdyż ma to znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Ja niedawno kupowałem je na iParts.pl bo tam znalazłem najtaniej. Mają dość duży wybór jeśli chodzi o marki oraz półkę cenową. Warto sprawdzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj