Z najnowszych badań wynika, że jesteśmy lepszymi kierowcami, gdy podróżujemy razem z naszymi zwierzakami. Dowiedz się więcej na ten temat.

Brytyjski oddział Seata opublikował interesujące wyniki badań, których celem było sprawdzenie, czy podróżowanie razem z psem wpływa na nasz styl jazdy. Ponad połowa ankietowanych (54%) wskazała, że prowadzi ostrożniej, gdy na pokładzie auta jest zwierzak.

Obecność psa w samochodzie ma największe znaczenie u kierowców w wieku 18-24 lat – ponad 2/3 badanych (69%) stwierdziło, że jeździ wtedy bezpieczniej. Potwierdziło się również, że starsi kierowcy prowadzą spokojniej od młodszych i w ich przypadku towarzystwo zwierzaka nie wpływa w tak dużym stopniu na styl jazdy (42% w grupie wiekowej 55+).

Warto przy okazji przypomnieć, jak należy bezpiecznie przewozić naszego psa w aucie. W polskim prawie brak jednoznacznych przepisów na ten temat – należy stosować regulacje dotyczące ładunku. Oznacza to, że nasi pupile muszą podróżować samochodem w taki sposób, aby nie utrudniały nam kierowania pojazdem oraz nie ograniczały widoczności drogi. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi kara grzywny w wysokości od 20 do 500 zł.

Ponadto musimy pamiętać, że przepisy dotyczące ochrony zwierząt nakładają na nas obowiązek przewożenia pupili w sposób, który nie będzie wywoływał u nich stresu ani tym bardziej cierpienia. Inaczej będzie to przestępstwo, za które grozi kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here