Z najnowszych badań wynika, że jesteśmy lepszymi kierowcami, gdy podróżujemy razem z naszymi zwierzakami. Dowiedz się więcej na ten temat.

Brytyjski oddział Seata opublikował interesujące wyniki badań, których celem było sprawdzenie, czy podróżowanie razem z psem wpływa na nasz styl jazdy. Ponad połowa ankietowanych (54%) wskazała, że prowadzi ostrożniej, gdy na pokładzie auta jest zwierzak.

Obecność psa w samochodzie ma największe znaczenie u kierowców w wieku 18-24 lat – ponad 2/3 badanych (69%) stwierdziło, że jeździ wtedy bezpieczniej. Potwierdziło się również, że starsi kierowcy prowadzą spokojniej od młodszych i w ich przypadku towarzystwo zwierzaka nie wpływa w tak dużym stopniu na styl jazdy (42% w grupie wiekowej 55+).

Warto przy okazji przypomnieć, jak należy bezpiecznie przewozić naszego psa w aucie. W polskim prawie brak jednoznacznych przepisów na ten temat – należy stosować regulacje dotyczące ładunku. Oznacza to, że nasi pupile muszą podróżować samochodem w taki sposób, aby nie utrudniały nam kierowania pojazdem oraz nie ograniczały widoczności drogi. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi kara grzywny w wysokości od 20 do 500 zł.

Ponadto musimy pamiętać, że przepisy dotyczące ochrony zwierząt nakładają na nas obowiązek przewożenia pupili w sposób, który nie będzie wywoływał u nich stresu ani tym bardziej cierpienia. Inaczej będzie to przestępstwo, za które grozi kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

Oceny czytelników
[Głosów: 5 Średnia: 4.4]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here