Czolgi zatrzymane przez ITD

W nieprawidłowy sposób są przewożone różne ładunki. Czasami nawet inspektorzy ITD zostają zaskoczeni. Chociażby przez nieprawidłowo przewożone czołgi.

Aż 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyły ciężarówki przewożące czołgi T-72. Nietypowy konwój nienormatywnych pojazdów podążał z Morąga do Gliwic. Został zatrzymany w środku nocy w w Piotrkowie Trybunalskim.

ITD zatrzymane czolgi
Oba zespoły pojazdów były za szerokie o prawie 1 metr. Do tego długość jednego zestawów przekroczyła dozwoloną długość o 5,18 m. / fot. ITD

Ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych. Ważyły znacznie więcej niż pozwalają przepisy, a kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Oprócz nadwyżki masy problemem były gabaryty ładunków.

Redakcja poleca: Jak negocjować z policjantem?

Nienormatywne zespoły pojazdów wraz z wozami bojowymi skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych.

6 KOMENTARZE

  1. Oczywiście patrol IDT „przypadkiem” stał akurat przy tej drodze w środku nocy. I to dwoma autami, jak widać ze zdjęcia.
    ITD to instytucja, która jest tylko po to, żeby rabować prywatnych przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here