NowościAktualnościITD zatrzymało czołgi. Nałożyło 50 tys. zł mandatów!

ITD zatrzymało czołgi. Nałożyło 50 tys. zł mandatów!

W nieprawidłowy sposób są przewożone różne ładunki. Czasami nawet inspektorzy ITD zostają zaskoczeni. Chociażby przez nieprawidłowo przewożone czołgi.

Aż 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyły ciężarówki przewożące czołgi T-72. Nietypowy konwój nienormatywnych pojazdów podążał z Morąga do Gliwic. Został zatrzymany w środku nocy w w Piotrkowie Trybunalskim.

ITD zatrzymane czolgi
Oba zespoły pojazdów były za szerokie o prawie 1 metr. Do tego długość jednego zestawów przekroczyła dozwoloną długość o 5,18 m. / fot. ITD

Ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych. Ważyły znacznie więcej niż pozwalają przepisy, a kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Oprócz nadwyżki masy problemem były gabaryty ładunków.

Redakcja poleca: Jak negocjować z policjantem?

Nienormatywne zespoły pojazdów wraz z wozami bojowymi skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych.

6 KOMENTARZE

  1. Oczywiście patrol IDT „przypadkiem” stał akurat przy tej drodze w środku nocy. I to dwoma autami, jak widać ze zdjęcia.
    ITD to instytucja, która jest tylko po to, żeby rabować prywatnych przedsiębiorców.

  2. Widzę że ITD stało się idealnym środkiem do zarabiania kasy nie ma niższego mandaty niż 1000 zł co za kraj patryjotyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji