Hyundai tworzy nową submarkę dla samochodów elektrycznych. Pierwszy model z logo Ioniq pojawi się już w przyszłym roku. Poznaj szczegóły.

Hyundai ogłosił, że wszystkie nowe „elektryki” będzie sprzedawać pod marką Ioniq. Obecnie ta nazwa jest zarezerwowana dla kompaktowego liftbacka (dostępnego z napędem elektrycznym lub hybrydowym), ale od przyszłego roku to się zmieni. Wówczas ma zadebiutować Ioniq 5 – elektryczny crossover, a rok później dołączy do niego sedan Ioniq 6. Na początku 2024 r. powinniśmy spodziewać się Ioniq 7, dużego SUV-a.

Wspomniane modele mają powstać na modułowej platformie E-GMP (Electric Global Modular Platform), która umożliwi szybkie ładowanie i zapewni duży zasięg. Zastosowaniu całkowicie nowej konstrukcji, dedykowanej dla modeli napędzanych prądem, pozwoli uzyskać bardziej funkcjonalne i przestronne wnętrze w porównaniu z aktualnie oferowanymi autami elektrycznymi, które dzielą platformę z wersjami spalinowymi.

Powyższe informacje raczej nie są dobrą wiadomością dla twórców polskiej Izery. Przypomnijmy, że według optymistycznego wariantu, pierwsze samochody elektryczne z Polski trafią na rynek w momencie, gdy Ioniq będzie wprowadzać już trzeci model.

Redakcja poleca:

Hyundai Ioniq Electric kontra Nissan Leaf – porównanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj