Policja Szczecin zatrzymanie

Funkcjonariusze szczecińskiej drogówki podczas rutynowej kontroli ukarali kierującą i jej pasażera. Powód nałożenia na nich mandatu jest zaskakujący.

Przy ul. Wyszyńskiego w Szczecinie mundurowi dokonali zatrzymania 20–latki. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, iż kobieta dopiero uczyła się jazdy samochodem. Podczas legitymowania kierującej wyszło na jaw, że nie posiada ona uprawnień do prowadzenia pojazdów ani też nie jest w trakcie kursu. Naukę jazdy kobieta trenowała pod czujnym okiem swojego ojca.

W takiej sytuacji policjanci byli zmuszeni ukarać kobietę i jej „instruktora”. Interwencja zakończyła się mandatami karnymi dla obojga podróżujących. Kierująca Peugeotem otrzymała grzywnę w wysokości 500 zł za jazdę bez uprawnień, natomiast pasażer otrzymał 300 złotowy mandat.

Należy zauważyć, że kierowanie pojazdem przez osobę nie posiadającą uprawnień do kierowania, przy niespełnieniu uwarunkowań dotyczących zasad i metod prowadzenia szkolenia nauki jazdy, stanowi wykroczenie. Art. 94 § 1 kodeksu wykroczeń, przewiduje nałożenie grzywny w wysokości 500 zł. Ponadto, grzywnie w wysokości 300 zł ,podlega także właściciel, posiadacz lub użytkownik pojazdu, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień.

Zobacz również:

taryfikator punktów karnych 2021

Źródło:policja.pl

 

2 KOMENTARZE

  1. Co za kretyński tytuł! żaden instruktor bo nie jest instruktorem, tylko ojcem i właścicielem auta które prowadziło jego dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj