Koszt lakierowania zderzaka

Zderzak jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów pojazdu. A do tego dużym i świetnie widocznym, więc wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje lakierowanie zderzaka, które usunie zarysowania i inne skazy.

Zderzak, jak niektórzy żartują, służy do zderzania. W wielu autach ten element nosi ślady mniejszych lub większych kontaktów z innymi pojazdami, elementami infrastruktury czy po prostu obiektami wypadającymi spod kół innych pojazdów.

Naprawę zderzaka można przeprowadzić na kilka sposobów. Najprostszym, ale i najdroższym sposobem na lakierowanie zderzaka jest wstawienie całego samochodu do serwisu lakierniczego, który zdemontuje uszkodzony element, przygotuje go do lakierowania, polakieruje i ponownie zamontuje na pojeździe.

Ceny za samo lakierowanie kształtują się na poziomie ok. 450-600 zł (ale nie zawsze są skorelowane z wielkością miejscowości, w której wykonujemy usługę). To kwoty orientacyjne, uwzględniające użycie podstawowego koloru i niewielki zakres dodatkowych prac. Jeżeli zderzak trzeba także kleić, szpachlować lub w inny sposób naprawiać – cena zacznie rosnąć. Wpływ na koszt usługi ma także stopień trudności montażu i demontażu elementu, który nierzadko wymaga dopłaty rzędu 100 zł.

Z reguły lakierowanie tylnego zderzaka powinno być nieco tańsze niż przedniego – składa się on bowiem z mniejszej liczby elementów, które trzeba wyjąć na czas lakierowania.Ile kosztuje lakierowanie zderzaka

Jeżeli należycie podchodzący do swojej pracy warsztat odkryje pod zderzakiem korozję, najprawdopodobniej zaproponuje klientowi usunięcie, a przynajmniej zabezpieczenie przed dalszym rozwojem. To także będzie oznaczało dodatkowe wydatki. Kolejnym może być cieniowanie, czyli częściowe pokrycie farbą elementów sąsiadujących ze zderzakiem. W takich sytuacjach całkowity koszt usługi przekroczy znacznie 1000 zł. Cieniowanie zwykle jest potrzebne w samochodach z lakierem metalizowanym, a także w autach, w których coś było wcześniej lakierowane. Oczywiście z cieniowania można zrezygnować, ale wówczas może zdarzyć się, że zderzak będzie kolorystycznie nieco różnił się od jednego lub nawet kilku elementów.

Jak tanio naprawić i polakierować zderzak

Potencjalny budżet na lakierowanie zderzaka to kilkaset złotych. Istnieją jednak alternatywy. W sieci nie brakuje punktów autokasacji czy po prostu handlujących używanymi częściami. Warto sprawdzić, czy nie mają w ofercie zderzaka w kolorze pasującym do naszego auta – część najłatwiej namierzyć dopisując też w wyszukiwarce kolor lakieru naszego auta. Ceny zderzaków „w kolorze” do popularnych samochodów – np. Golfa IV czy V – to zwykle wydatek 100-500 zł. Reguła jest taka, że przednie zderzaki są droższe, a im lepszy stan, rzadszy kolor czy wersja (np. sportowa) oraz liczba elementów (kratki, zaślepki, listwy, grill itp.), tym cena wyższa. Kluczowy jest oczywiście stan powłoki lakierniczej – idealna, a do tego oryginalna podnosi koszt zderzaka „w kolorze”.

W sieci można znaleźć firmy oferujące lakierowanie elementów na każdy kolor – po złożeniu zamówienia są one wysyłane do klienta. Z reguły dotyczy to błotników, ale warto zadzwonić i zapytać, czy nie byłoby również możliwe pomalowanie zderzaka i jego wysyłka.

W przypadku mniejszych uszkodzeń w grę wchodzą tzw. smart repairs, czyli punktowe naprawy.  Ich koszt startuje zwykle z poziomu 250 zł.

Ile kosztuje punktowa naprawa

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj