skoda octavia 1 l on

Odpowiedź: znacznie więcej, niż można się spodziewać.

Na Car Throttle, popularnym kanale motoryzacyjnym na YouTubie, pojawił się kolejny materiał z udziałem niebieskiej Skody Octavii 1.9 TDI. Nawiasem mówiąc, samochód ma ponad 700 tys. km przebiegu i sporo „wyczynów” na swoim koncie – pokonał m.in. okrążenie Nurburgringu, a trasę z Londynu na tor i z powrotem (ok. 1300 km) przejechał na jednym zbiorniku paliwa.

Niedawno Octavia wzięła udział w niecodziennym teście – prowadzący sprawdzili, ile kilometrów przejedzie na 1 litrze oleju napędowego. Przed próbą zgadywali, że będzie to 17-19 km. Nim przystąpili do podróży, opróżnili bak samochodu i pozwolili, by silnik zużył pozostałe paliwo. Następnie wlali do zbiornika dokładnie 1 litr oleju napędowego i odpowietrzyli układ paliwowy.

Niestety po uruchomieniu jednostka napędowa szybko zgasła. Aby uporać się z tym problemem, prowadzący wstrzyknęli 100 ml oleju napędowego wprost do filtra paliwa. To pomogło – Octavia mogła ruszyć w podróż.

Ostateczny wynik znacznie przerósł oczekiwania prowadzących – Octavia przejechała ponad 40 km! Co oznacza zużycie oleju napędowego na poziomie 2,5 l/100 km…

Źródło: Car Throttle 

16 KOMENTARZE

  1. guzik prawda jeśli się robi taki test to zasila się silnik z innego pojemnika widocznego i tam wrzuca się przewód zasilający i zwrotny… nie wierzę by w zbiorniku był tylko litr paliwa. litr nawet smoka nie zakryje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj